Xiaomi patentuje owijany wyświetlacz

W sieci znalazły się rendery patentu, jaki złożyło Xiaomi do WIPO (World Intellectual Property Office). Pokazują wyświetlacz owijający się wokół urządzenia.

Nie jest to rozwiązanie całkowicie nowe - podobne widzieliśmy w Xiaomi Mi Mix Alpha. Producent złożył dwa patenty, na podstawie których serwis LetsGoDigital stworzył rendery, jak powinny wyglądać smartfony wykonane w zgodności z nimi. Pierwszy, widoczny powyżej, może kojarzyć się także z Huawei Mate X w złożonej formie. Po lewej stronie widzimy ramkę, na której umieszczono obiektywy pełniące rolę zarówno aparatu przedniego, jak i tylnego.

Xiaomi patentuje owijany wyświetlacz

Źródło: LetsGo Digital

Drugi model ma bardziej tradycyjne rozwiązanie - czyli obiektywy na bumperze umieszczonym z tyłu oraz wyświetlacz na pełen ekran - bez notcha oraz widocznego miejsca na obiektyw aparatu przedniego. Obiektywy są dwa, a przedziela je lampa błyskowa LED. Oczywiście to tylko dwie koncepcje, pokazujące, co może być - ale oczywiście nie musi. Dlatego nie ma tu żadnych przycisków ani portów. W każdym razie rendery prezentują ciekawe propozycje i chyba nikt nie miałby nic przeciwko, aby takie telefony zagościły na rynku.

Źródło: LetsGoDigital


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących