Xiaomi patentuje składany smartfon z czterema obiektywami

Xiaomi złożył patenty na dwa składane smartfony - jeden z czterema obiektywami aparatu, drugi - podobny do zaprezentowanego niedawno modelu Razr.

Patent został złożony do chińskiego CNIPA, czyli tamtejszego biura patentowego. Należy jednak pamiętać, że dołączone do niego rysunki poglądowe są tylko szkicami koncepcyjnymi i nie muszą oddawać finalnego designu tych telefonów. Opublikował je serwis Dealntech. Jak widzimy, jeden z nich przypomina nieco Xiaomi Mi Mix Alpha - wyświetlacz rozlewa się na całą obudowę, a obiektywy znajdują w linii pionowej na wydzielony obszarze.

Xiaomi patentuje składany smartfon z czterema obiektywami

Źródło: Dealntech

Xiaomi patentuje składany smartfon z czterema obiektywami

Źródło: Dealntech

Na rysunkach widzimy schemat mechanizmu zawiasów - to "ząbki", które wyznaczają kąty i miejsca zamykania urządzenia. Podobnie do Huawei Mate X czy Galaxy Fold, możemy spodziewać się jakiejś osłony wyświetlacza - być może plastikowej. Niestety, na powyższych rysunkach nie mamy pokazane, gdzie znajdą się porty i przyciski.

Oczywiście nie wiadomo jeszcze, kiedy Xiaomi wprowadzi w życie projekty, ani też, jakie będą w nich zastosowane podzespoły. Biorąc jednak pod uwagę ceny obecnych składaków, można się spodziewać, że tanio nie będzie.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących