Xiaomi potwierdza plotki - Mi 11 zadebiutuje już 28 grudnia

Chińskiemu gigantowi nie pozostało nic innego, jak potwierdzić plotki, które krążą po sieci od kilkunastu dni. Flagowy Mi 11 zadebiutuje jeszcze w tym roku. Będzie to pierwszy smartfon ze Snapdragonem 888 5G na pokładzie.

Xiaomi wraz z Samsungiem walczą ze sobą od kilku lat. Obecnie firmy walczą o wprowadzenie najlepszego flagowca 2021 roku. Dodatkowo chcą to zrobić jak najszybciej. Wiemy już, że Xiaomi zaprezentuje swojego topowego smartfona szybciej, niż Samsung. Przedstawiciele firmy potwierdzili, że Xiaomi Mi 11 zadebiutuje jeszcze w tym roku - w poniedziałek 28 grudnia.

Xiaomi potwierdza plotki - Mi 11 zadebiutuje już 28 grudnia

Data ta krąży w sieci od dobrych kilkunastu dni. Xiaomi zazwyczaj prezentuje flagowce w lutym, ale wraz z pojawieniem się pandemii koronawirusa firma postanowiła zmienić swoje plany. Dodatkowo Xiaomi rozpoczęło bliższą współpracę z Qualcomm. Dzięki niej firma będzie w stanie wprowadzić na rynek pierwszego smartfona z najnowszym układem Snapdragon 888 5G.

Urządzenie zostanie zaprezentowane 28 grudnia o godzinie 19:30 czasu lokalnego w Chinach (w Polsce 12:30).

Z okazji wydarzenia przygotowano specjalny plakat promocyjny. Niestety nie zdradza on żadnych szczegółów dotyczących urządzenia. Xiaomi potwierdziło jedynie datę produkcji oraz nazwę urządzenia.

Plakat promocyjny Xiaomi Mi 11
Źródło: pocketnow.com

Plakat promocyjny Xiaomi Mi 11

Źródło: pocketnow.com

Z wcześniejszych przecieków wiemy, że Xiaomi Mi 11 konkurować będzie z Samsungiem Galaxy S21 oraz OnePlusem 9. Urządzenie zostanie wyposażone w ekran Super AMOLED o rozdzielczości QHD+ ze wsparciem dla 120 Hz odświeżania ekranu. Flagowy model Mi 11 Pro zaoferuje akumulator o pojemności 4500 mAh z obsługą superszybkiego - 120 W ładowania przewodowego oraz 80 W ładowania bezprzewodowego.

Bazowy model Xiaomi Mi 11 wyposażony w 8 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB wbudowanej pamięci masowej ma kosztować około 610 dolarów netto. Model z Pro w nazwie będzie zauważalnie droższy - jego cena wyniesie co najmniej 800 dolarów netto.

Źródło: pocketnow.com