Xiaomi pozamiatało. Redmi Note 11 z nowym procesorem to król budżetowców

Xiaomi wraca do korzeni i zmiana z powierzchni konkurencję w segmencie budżetowych smartfonów. Najnowszy Redmi Note 11 zapowiada się zaskakująco dobrze.

Xiaomi chociażby niewiadomo jak ukrywało swój rodowód nadal najlepiej radzi sobie z budową rewelacyjnie wyposażonych i świetnie wycenionych urządzeń. Pomimo obecności w portfolio flagowych modeli to właśnie sprzęty pokroju Redmi Note 10 lub POCO X3 NFC napędzają sprzedaż.

Redmi Note 11
Źródło: gsmarena.com

Redmi Note 11

Źródło: gsmarena.com

Chiński gigant zamierza powrócić nieco do korzeni i po premierze flagowego Xiaomi 12 przygotowuje się do wprowadzenia na rynek świetnego budżetowca, który odbierze udziały rynkowe konkurencji.

Zobacz również:

Najnowszy raport MySmartPrice zdradził szczegóły dotyczące europejskiego modelu Redmi Note 11. Ten przystępny cenowo smartfon poważnie namiesza na rynku smartfonów kosztujących około 1000 zł.

Z przecieku wynika, że kosztujący niespełna 250 dolarów smartfon sprzedawany będzie w kilku wersjach kolorystycznych - Star Blue, Graphite Gray, oraz Twilight Blue.

Od obudowy ważniejsze są jednak podzespoły. Europejski model będzie zauważalnie mocniejszy od chińskiego odpowiednika. Zamiast układu MediaTek Helio G88 otrzymamy nowoczesny procesor Qualcomm Snapdragon 680 produkowany w 6 nm procesie technologicznym. To spora zmiana. Wariant europejski pozytywnie zaskoczy nas swoją wydajnością.

Aktualnie nie znamy jeszcze daty premiery Redmi Note 11 w Polsce. Jedno jest pewne smartfon ten będzie rozchodzić się jak świeże bułki. W podobnym przedziale cenowym trudno zaleźć lepiej wyposażone urządzenie.