Xiaomi pracuje nad nową aplikacją poświeconą zdrowiu - Mi Health

Wielce prawdopodobne, że Xiaomi zastąpi wysłużoną aplikację Mi Fit nowym oprogramowaniem - Mi Health.

Xiaomi to nie tylko smartfony, chiński producent ma w swoim portfolio również mnóstwo urządzeń związanych ze zdrowy trybem życia, jak np.: opaski Mi Band, inteligentną wagę Mi Body Smart Scale 2 czy smart zegarki Amazfit Stratos bądź Amazfit Bip. Pełnię ich możliwości możemy poznać dopiero korzystając z aplikacji - Mi Fit.

Xiaomi, podobnie jak większość producentów, stworzyło oprogramowanie dedykowane konkretnej grupie swoich produktów. Niestety, każdy kto miał styczność z aplikacją Mi Fit, może powiedzieć jedno - daleko jej do ideału. Być może jest to jeden z powodów, dla których chiński producent zdecydował się na przygotowanie nowego software'u w postaci Mi Health.

Zobacz również:

  • Tego jeszcze nie grali! Huawei rozbuduje pamięć Twojego telefonu
  • Kamery do monitoringu domowego. Co kupić w 2021 roku [RANKING]
  • Recenzja: Xiaomi Mi Watch Lite

Aplikacja Mi Health na razie jest dostępna wyłącznie w Chinach i to w zamkniętych beta testach najnowszej wersji nakładki systemowej na Androida - MIUI. Jednak dzięki redakcji serwisu xda-developers.com, wiemy już co nieco na temat nowej apki.

Co nie jest wielkim zaskoczeniem, Mi Health pozwoli nam śledzić liczbę pokonanych kroków, dystans czy spalone kalorie. Nie zabraknie także funkcji związanych z monitorowaniem snu. Aplikacja umożliwi nam również wyznaczyć sobie cele treningowe, a następnie na ich bazie wystawiać będzie nam oceny. Z czasem, przy regularnym realizowaniu wyznaczonych przez nas celów, aplikacja może zasugerować nam zwiększenie wyzwań.

Na chwilę obecną nie wiemy jakie są dokładnie plany Xiaomi względem aplikacji Mi Fit i Mi Health. Możliwości jest co najmniej kilka: Mi Health może w przyszłości zastąpić Mi Fit, ale równie dobrze obie aplikacje mogą działać równocześnie.

źródło: xda-developers.com