Xiaomi prezentuje Smart Glasses! Czy Facebook zyskał konkurenta?

Jak podaje producent, Smart Glasses zostały zaprojektowane tak, aby być samodzielnym urządzeniem, a nie tylko drugim ekranem smartfona.

Źródło: Xiaomi

Xiaomi zaprezentowało swoje Smart Glasses, urządzenie ubieralne zaprojektowane z własnym niezależnym systemem operacyjnym Android.

Oprócz wyświetlania podstawowych powiadomień, takich jak połączenia przychodzące i teksty, okulary Smart Glasses mogą również niezależnie realizować funkcje takie jak nawigacja, robienie i tłumaczenie zdjęć oraz transkrypcja dźwięku na tekst z tłumaczeniem w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe dzięki zintegrowanemu z systemem asystentowi głosowemu XiaoAI.

Zobacz również:

  • Xiaomi przeprasza użytkowników. Wszystko przez wadliwe MIUI [AKTUALIZACJA 20.09.2021]
  • Inteligentne okulary od Xiaomi jak z Mission Impossible

Podczas gdy sporty zwykły design okularów, Smart Glasses posiadają z przodu 5 MP aparat, wbudowany mikrofon, czterordzeniowy procesor ARM i układ wyświetlacza mniej więcej wielkości ziarna ryżu. Okulary mają również wyświetlacz MicroLED z falowodem optycznym, który, jak twierdzi Xiaomi, może dokładnie przekazywać wiązki światła do ludzkiego oka dzięki mikroskopijnej strukturze kraty soczewki falowodowej.

Xiaomi Smart Glasses integrują w sumie 497 komponentów, w tym miniaturowe czujniki i moduły komunikacyjne, więc nie jest to tylko 'drugi ekran' dla smartfona, ale zamiast tego działa jako nowy inteligentny terminal z niezależną zdolnością operacyjną.

Źródło: Xiaomi

Źródło: Xiaomi

Odsłonięcie Smart Glasses zbiega się w czasie z ogłoszeniem inteligentnych okularów od Facebooka - Ray-Ban Stories. Xiaomi również niedawno ogłosiło, że będzie oferować aktualizację do kolejnych trzech generacji systemu Android i cztery lata poprawek bezpieczeństwa dla serii Xiaomi 11T.

Podczas gdy aktualizacje dla innych urządzeń nie są w tej chwili uwzględnione, firma powiedziała, że oceni możliwość rozszerzenia usług na więcej urządzeń Xiaomi.

Źródło: Xiaomi

Źródło: Xiaomi

Źródło: Xiaomi

Źródło: Xiaomi