Xiaomi prezentuje nowy odkurzacz automatyczny - oto Mijia Sweeping Robot G1

Xiaomi zaprezentowało niespodziewanie nowy model odkurzacza. Jakich nowości możemy się spodziewać?

W piątek rano Xiaomi dosyć niespodziewanie wprowadziło na rynek nowy model odkurzacza Mijia Sweeping Robot G1. Urządzenie oferuje nowy system jednoczesnego zamiatania i mycia, co ma zwiększyć jego efektywność.

Xiaomi prezentuje nowy odkurzacz automatyczny - oto Mijia Sweeping Robot G1

Źródło: xiaomitoday.com

Xiaomi Mijia Sweeping Robot G1 wykorzystuje zupełnie nowy silnik oparty na japońskiej technologii NIDEC. Maksymalna moc ssania wynosi aż 2200 Pa.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.07.2021]

Kupując Mijia Sweeping Robot G1 otrzymamy cztery tryby pracy zaprojektowane dla pomieszczeń o różnym przeznaczeniu oraz mniej lub bardziej zanieczyszczonych powierzchni. Oznacza to, że za pomocą dedykowanej aplikacji można dostosować sprzątanie do poszczególnych pokoi. Użytkownik może nakazać Xiaomi Mijia Sweeping Robot G1, aby odkurzacz poświęcił więcej czasu na sprzątanie salonu, a mniej w innych, rzadziej wykorzystywanych pomieszczeniach.

Dzięki rozbudowanym funkcjom po jednorazowej konfiguracji odkurzacz zajmie się automatycznym sprzątaniem przypominając o sobie raz na jakiś czas w celu opróżnienia pojemnika na zabrudzenia.

Na spodzie Xiaomi Mijia Sweeping Robot G1 zamontowano podwieszaną dyszę ssącą o dużej średnicy. Dodatkowo pojawił się 200 ml pojemnik z wodą, dzięki któremu Mijia Sweeping Robot G1 jest w stanie umyć nasze podłogi. Robot udostępnia trzy stopnie czyszczenia podłóg z wykorzystaniem wody.

Xiaomi wyposażyło najnowszego robota sprzątającego w systemem potrójnego filtrowania, dzięki któremu drobinki kurzu nie powracają z powrotem do powietrza w pomieszczeniu. Podobnie, jak inne smart urządzenia XXI wieku również Xiaomi Mijia Sweeping Robot G1 oferuje obsługę głosową za pomocą komend.

Po zakończeniu sprzątania robot Xiaomi Mijia Robot G1 automatycznie powróci do stacji ładowania.

Xiaomi Mijia Sweeping Robot G1 dostępny będzie w sprzedaży w cenie detalicznej 899 juanów, co przekłada się na zaledwie 540 zł netto. W chwili obecnej nie wiemy dokładnie, kiedy Mijia Sweeping Robot G1 pojawi się w sprzedaży.

Interesuje Cię inteligentny odkurzacz z wbudowanym mopem? Przeczytaj naszą recenzje Xiaomi Mijia Roborock S50.

Sprawdź, ile kosztuje Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner

Źródło: xiaomitoday.com