Xiaomi rezygnuje z serii Mi Max

Chińczycy rezygnują z produkcji dużych smartfonów w przystępnej cenie.

Xiaomi jest gigantem rynkowym i sprzedaje wiele modeli smartfonów zgromadzonych w kilka serii. Mowa o tanich urządzeniach Redmi, Mi A należących do programu Android One, Mi oraz nieco zapomnianych Mi Max. Najnowsze informacje wskazują, że Xiaomi zamierza zaprzestać rozwoju urządzeń Mi Max.

Xiaomi rezygnuje z serii Mi Max

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wiceprezesa Redmi - Lu Weibinga Xiaomi zaprzestało produkcji smartfonów z serii Max. Wiadomość ta potwierdza wcześniejsze doniesienia. Na początku 2019 roku dyrektor generalny Xiaomi zasugerował, że w 2019 roku nie pojawią się żadne nowe modele z serii Mi Max oraz Mi Note. Informacja ta nie do końca się potwierdziła, ponieważ o ile najnowszy modelem z serii Mi Max nadal jest Mi Max 3 to w między czasie zaprezentowano nowego Mi Note 10. Taka niekonsekwencja może oznaczać, że w przyszłości zobaczymy jeszcze nowe urządzenia z serii Mi Max.

Urządzenia Xiaomi Mi Max miały dostarczać jak największy ekran w przystępnej cenie. Seria ta stopniowo traciła znaczenie, ponieważ producenci projektują urządzenia z coraz mniejszymi ramkami, co pozwoliło na zastosowanie dużych ekranów w kompaktowych obudowach.

Ostatni model Xiaomi Mi Max 3 oferował wyświetlacz o przekątnej 6,9 cala.

Podejrzewamy, że gdyby Xiaomi miało zamiar dalej rozwijać serie Mi Mix następca modelu Mi Mix 3 pojawiłby się już kilka miesięcy temu. Ostatni przedstawiciel serii został zaprezentowany w lipcu ubiegłego roku. Model Mi Max 3 wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 636, który do najwydajniejszych nie należał już w 2018 roku. Duży wyświetlacz, niezbyt wydajny procesor i spory akumulator o pojemności aż 5500 mAh zapewniają bardzo dobre czasy pracy na baterii.

Prezes Xiaomi Lei Jun oświadczył, że w chwili obecnej firma koncentruje się na sprzedaży innych urządzeń z modelami MIX oraz CC na czele. Jun nie wspomniał nic o urządzeniach Mi Mix, co może potwierdzać, że Xiaomi nie będzie już produkować gigantycznych smartfonów w przystępnej cenie.

Źródło: 91mobiles.com