Xiaomi sprzedało 8000 smartfonów co minutę!

Xiaomi wypuściło rodzinę Redmi Note 10 na chińskim rynku. Zainteresowanie średniakiem było ogromne.

Rodzina Xiaomi Redmi Note 10 zadebiutowała w Chinach w ubiegłym tygodniu. Producent przewidział wypuszczenie na rodzimy rynek 500 tysięcy modeli swoich najnowszych średniaków. Jednak zainteresowanie smartfonami z pewnością przerosło ich najśmielsze oczekiwania.

Xiaomi ogłosiło, że wszystkie 500 tysięcy egzemplarzy zostało zakupionych w... zaledwie godzinę. Tak, tylko 60 minut wystarczyło, aby obywatele Państwa Środka zakupili pół miliona smartfonów. Szybkie działania matematyczne pokazują nam, że średnio w ciągu minuty sprzedanych zostało ponad 8000 sztuk. W sprzedaży znalazły się dokładnie taki sam Redmi Note 10 5G, który trafił do sprzedaży z pozostałych regionach świata oraz Redmi Note 10 Pro, którego chińska wersja różni się nieco od tej wypuszczonej na pozostałe rynki.

Xiaomi Redmi Note 10 5G wyposażony jest w 6.5-calowy wyświetlacz Full HD+ z matrycą IPS. Posiada ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6833 Dimensity 700 5G i 4 GB pamięci RAM. Smartfon posiada dwa tylne aparaty: 48 MP oraz 2 MP i możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD oraz przedni aparat o rozdzielczości 8 MP. Telefon oferuje do 128 GB pamięci masowej oraz miejsce na kartę pamięci o pojemności do 512 GB. Średniak Xiaomi działa w oparciu o system Android 11.

Zobacz także: Telefon na raty, czy w abonamencie?