Xiaomi staje się przewidywalne. Mi 12 idzie na ilość, a nie jakość!

Do sieci przedostały się pierwsze informacje na temat Xiaomi Mi 12. Chińczycy nie zwalniają tempa i nadal zamierzają walczyć cyferkami. Czy to dobre rozwiązanie?

Ostatnimi czasy do sieci trafiło kilka informacji na temat Samsunga Galaxy S22. Wynika z nich, że koreańscy inżynierowie odpuszczają wyścig na cyferki i zamierzają popracować nad jakością. Z tego właśnie powodu nadchodzący Galaxy S22 Ultra otrzyma "zaledwie" 108 MP aparat, ale całość zostanie wyposażona w znacznie ulepszoną optykę.

Xiaomi Mi 11 Ultra
Źródło: mi-home.pl

Xiaomi Mi 11 Ultra

Źródło: mi-home.pl

Samsung razem z Xiaomi opracowują nowy aparat do smartfonów, którego rozdzielczość ma wynosić około 200 MP. Pierwotnie myśleliśmy, że trafi on na pokład Galaxy S22 Ultra, ale Samsung postanowił się wycofać. Poligonem doświadczalnym dla nowego aparatu ma być flagowy smartfon od Xiaomi - model Mi 12.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.07.2021]
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 27.07.2021]

Plotki z Chin donoszą, że Xiaomi intensywnie pracuje już nad flagowcem na 2022 rok. Urządzenie otrzyma procesor Qualcomm kolejnej generacji. Prawdopodobnie będzie to układ Qualcomm Snapdragon 895, którego premiera oczekiwana jest w grudniu 2021 roku. Patrząc na ostatnie poczynania firmy Xiaomi możemy spodziewać się, że Mi 12 zadebiutuje właśnie w okolicach końcówki 2021 roku i będzie pierwszym flagowcem wyposażonym w układ na rok modelowy 2022.

Xiaomi nie będzie jedynym producentem, który wyda swojego flagowca na kolejny rok w grudniu 2021 roku. Identyczną deklarację przekazała Motorola.

Chińczycy w przeciwieństwie do Samsunga nie będą mieli problemów z implementacją nowo opracowywanego aparatu. Model Mi 12 ultra otrzyma 192 MP matrycę.

Źródło: gizchina.com