Xiaomi stało się trzecim globalnym producentem smartfonów

Ostatniego dnia lipca 2014 roku statystyki pokazały, że Xiaomi jest piątym co do wielkości producentem smartfonów na świecie. Wystarczył kwartał, aby przesunęło się o dwie pozycje do góry.

Mimo, że telefony chińskiego producenta nie weszły jeszcze na rynek w USA, radzi sobie świetnie, stojąc "na podium" za Samsungiem i Apple. Trzeba przyznać, że jak na trzy lata istnienia na rynku to oszałamiający sukces. Tymczasem lider z Korei Południowej ma po trzecim kwartale 2014 roku 23,8% rynku smartfonów na świecie, a jego rywal z Cupertino równe 12%. Xiaomi do lidera dość daleko, ponieważ jego udziały w rynku to jak na razie tylko 5,3%. Ma zaledwie 0,1% przewagi nad czwartym Lenovo. Miejsce piąte to LG z udziałami w wysokości 5,1%. Dalsze 48,6% rynku podzielone jest w niewielkich ilościach pomiędzy pozostałych producentów.

Xiaomi stało się trzecim globalnym producentem smartfonów

Co ciekawe, w stosunku do ubiegłego roku stracili udziały liderzy, a wszyscy pozostali zyskali. Rok temu podział rynku smartfonów prezentował się następująco: Samsung - 32,5%, Apple - 12,9%, Xiaomi - 2,1%, Lenovo - 4,7%, LG - 4,6%. Jak podaje International Data Corporation (IDC), w trzecim kwartale bieżącego roku sprzedaż smartfonów wzrosła w stosunku do poprzedniego o 25,2%, co w przełożeniu na konkretne liczby oznacza 327,6 milionów nabytych urządzeń.

Zobacz również:

  • Xiaomi przeprasza użytkowników. Wszystko przez wadliwe MIUI [AKTUALIZACJA 16.09.2021]
  • Apple Watch Series 7 - poznaj nowości w tegorocznym smartwatchu Apple!