Xiaomi szykuje nową, tańszą wersję Mi 10. Dla kogo ten smartfon?

Xiaomi zamierza odświeżyć swojego zeszłorocznego flagowca, ale nikt nie wie dlaczego. Główna różnica to nowy procesor, który nie zaoferuje większej wydajności.

Zeszłoroczny flagowiec Xiaomi - model Mi 10 jest już obecnie praktycznie niedostępny. Smartfon ten zniknął z większości sklepów po premierze modelu Mi 10T. Stało się to na kilka tygodni przed globalną premierą Xiaomi Mi 11.

Xiaomi Mi 10

Xiaomi Mi 10

Najnowsze informacje z Chin wskazują, że Xiaomi zamierza ponownie wprowadzić do sprzedaży model Mi 10. Nowy wariant otrzyma procesor Qualcomm Snapdragon 870. Jest to lekko zmodyfikowany Snapdragon 865, który znalazł się w oryginalnej wersji Mi 10 zaprezentowanej na początku 2020 roku.

Zobacz również:

  • Kiedyś słaba kopia, teraz świetny wybór. Oto dlaczego MIUI jest nakładką na Androida dla Ciebie
  • Android 12/Android 12L - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [12.09.2022]

Portal 91mobiles dotarł do testów syntetycznych nowego wariantu Xiaomi Mi 10. Urządzenie otrzymało 1021 punktów w teście jednowątkowym oraz 3443 punkty w teście wielowątkowym. Procesor Qualcomm Snapdragon 870 został sparowany z 8 GB pamięci operacyjnej. Całość pracuje pod kontrolą Androida 11.

Xiaomi szykuje nową, tańszą wersję Mi 10. Dla kogo ten smartfon?

Urządzenie o numerze modelu M2102J2SC otrzymało również wyświetlacz o przekątnej 6,67 cala oraz baterię o pojemności 4680 mAh. Nie zabrakło 33 W systemu ładowania przewodowego.

Z tyłu smartfona znajdziemy moduł aparatu podobny do rozwiązania zastosowanego w Xiaomi Mi 11 Ultra (sprawdź nasz test grafenowej baterii).

Nowa, odświeżona wersja Xiaomi Mi 10 ma zadebiutować jako Xiaomi Mi 10S. W tym miejscu należy zastanowić się poco Xiaomi odświeża zeszłorocznego flagowca. Decyzja jest nieco niezrozumiała. Na rynku jest już Xiaomi Mi 11, a konkurencja produkuje coraz tańsze urządzenia ze Snapdragon 888 5G.

Wszystko wskazuje na to, że Xiaomi Mi 10S ma być tańszą alternatywą dla Xiaomi Mi 11, ale smartfon ten przegrywa z zaprezentowanym wczoraj Realme GT 5G. Czekamy również na nowego, taniego smartfona od OnePlus, który również może pokonać Xiaomi Mi 10S.

W chwili obecnej nie wiemy czy Xiaomi Mi 10S trafi do sprzedaży w Europie. Tajemnicą pozostaje również cena urządzenia.

Źródło: gizmochina.com