Xiaomi testuje MIUI 13. Nakładka trafi na dwuletnie smartfony!

Po sześciu miesiącach od prezentacji MIUI 12.5, Xiaomi przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kolejnej wersji autorskiej nakładki. Jakie smartfony (i kiedy) otrzymają aktualizację?

Obecnie większość smartfonów od Xiaomi pracuje pod kontrolą Androida wraz z nakładką MIUI 12, która została wydana w kwietniu 2020 roku. Część flagowych modeli otrzymała już aktualizację do nowszej wersji MIUI 12.5, która zadebiutowała razem z Xiaomi Mi 11 w grudniu ubiegłego roku. Wkrótce MIUI 12.5 trafi również do nieco tańszych i starszych urządzeń, a w międzyczasie na rynku pojawi się MIUI 13.

Xiaomi Mi 11 
Źródło: techadvisor.co.uk

Xiaomi Mi 11

Źródło: techadvisor.co.uk

Na chińskim portalu społecznościowym Weibo pojawiły się nowe informacje na temat nadchodzącej nakładki graficznej od Xiaomi. Podobno całość jest już w fazie testów, a MIUI 13 trafi na większość smartfonów Xiaomi zaprezentowanych na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Zobacz również:

  • Promocja: Redmi Note 10 5G w niższej cenie, a do tego świetny prezent!
  • Xiaomi Mi Mix 4 - aparat pod wyświetlaczem będzie hitem?
  • MIUI 13 data premiery, lista funkcji, kompatybilne urządzenia

Dwa dni temu słyszeliśmy, że Mi Mix 4 będzie pierwszym urządzeniem, które zadebiutuje z nakładką MIUI 13.

Plotki wskazują, że Xiaomi zamierza zrezygnować z oddzielania wersji MIUI od wersji systemu Androida. Obecne MIUI 12 działa wraz z Androidem 10 oraz Androidem 11. MIUI 13 ma współpracować jedynie z Androidem 12. Na podobny schemat działania zdecydował się Samsung, który odświeża One UI przy okazji debiutu nowej wersji Androida.

W chwili obecnej nie znamy szczegółowych informacji dotyczących MIUI 13. Jeżeli nakładka faktycznie działać będzie pod kontrolą Androida 12, to trafi na rynek dopiero pod koniec tego roku (Androida 12 nadal pozostaje w fazie beta testów).

Więcej informacji o MIUI 13 znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Źródło: rprna.com