Xiaomi vs. Apple. Chińska marka staje się coraz popularniejsza?

Czy smartfony Xiaomi bardziej przypadają nam do gustu niż Apple? Który producent smartfonów zajmuje pierwsze miejsce w światowym rankingu? Znamy odpowiedzi!

Firma analityczna Canalys opublikowała swój wstępny raport dotyczący globalnego rynku smartfonów. Według najnowszych danych, Samsung zachował swoją pozycję w drugim kwartale 2021 roku i jest na pierwszym miejscu. Jednak najciekawsze w tym raporcie jest to, że chińska marka Xiaomi wyprzedziła Apple i stała się drugim największym producentem smartfonów na świecie pod względem wielkości sprzedaży.

Xiaomi vs. Apple. Chińska marka staje się coraz popularniejsza?

Rynek smartfonów wykazuje również oznaki ożywienia - zainteresowanie smartfonami wzrosło o 12 procent. Xiaomi zajęło drugie miejsce z 83-procentowym wzrostem. Apple natomiast spadło na trzecie miejsce z zaledwie jednoprocentowym wzrostem. Czwarte i piąte miejsce zajęły spółki zależne BBK Electronics - Oppo i Vivo z 10-procentowym udziałem każda. BBK Electronics prawdopodobnie będzie dalej wyprzedzać Apple, co może spowodować jego spadek do czwartego miejsca.

Zobacz również:

  • Promocja: Redmi Note 10 5G w niższej cenie, a do tego świetny prezent!
  • Kupić iPhone 12 teraz czy zaczekać na premierę iPhone 13?
  • Xiaomi depcze Samsungowi po piętach. Sprzedaż wzrosła o 300%!

Warto zauważyć, że sprzęt Xiaomi w większości należy do segmentu budżetowego. W porównaniu do Apple, średnia cena sprzedaży Xiaomi jest o około 75% niższa. Według Canalys, największy wzrost sprzedaży Xiaomi nastąpił w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Europie Zachodniej.

Polecamy: Masz smartfon Xiaomi/Redmi? Koniecznie sprawdź te funkcje MIUI 12

Źródło: Canalys.com, neowin.net