Xiaomi w Polsce: nie tylko smartfony

Na spotkaniu prasowym poznaliśmy plany chińskiego giganta na działania w najbliższych miesiącach w naszym kraju. Do sprzedaży trafią m.in. nowe słuchawki czy router.

Redaktor Kossakowski z ekscytacją po raz pierwszy w życiu bierze do rąk bezramkowego smartfona Xiaomi Mi Mix

ABC Data rozwija ofertę Xiaomi w Polsce

Spotkanie zorganizowała firma ABC Data, bo to ona jest dystrybutorem sprzętu Xiaomi w naszym kraju. Kilkumiesięczna praca zaczyna procentować, a dział zajmujący się chińską marką rośnie: spotkanie poprowadził Łukasz Łyżwa, który w ABC Data objął stanowisko o wiele mówiącej nazwie: Xiaomi Project Director.

Więcej smartfonów Xiaomi w Polsce

To pierwsza ważna informacja: w naszym kraju dostępne będą już niebawem następujące smartfony:

  • Redmi 4A
  • Redmi 4X
  • Redmi Note 4
  • Mi Note 2

– Redmi Note 4 wzorem swojego poprzednika jest bardzo wydajny. Z kolei Redmi 4A był najlepiej sprzedającym się telefonem podczas chińskiego Singles’ Day (odpowiednik Black Friday w Europie i Stanach Zjednoczonych) – chwalił nowe urządzenia Łukasz Łyżwa.

Xiaomi w Polsce: nie tylko smartfony

Xiaomi Mi Note 2

Wyznał też, że trwają zaawansowane rozmowy, aby produkty Xiaomi pojawiły się w kolejnych salonach (w Komputroniku już są) sprzedaży, a także do ofert operatorów. Zwłaszcza ten drugi ruch może poważnie poprawić wyniki marki.

Smarthome z Xiaomi

Ale Xiaomi to nie tylko smartfony, firma ma ofercie mnóstwo urządzeń. Na imprezie CES 2017 pokazała na przykład świetne telewizory. Ich, niestety, na razie ABC Data do Polski nie sprowadzi, ale za to zapowiedziano premiery ciekawych smartgadżetów.

Do dostępnych u nas domowych akcesoriów dołączy wkrótce Mi Box, czyli podłączane do telewizora urządzenie o możliwościach podobnych do Apple TV. Jest wygodne między innymi do oglądania Netflixa i nie tylko, bez problemu radzi też sobie z rozdzielczością 4K. Z kolei Mi Wi-Fi Router 3 to router do domowych zastosowań.

Xiaomi w Polsce: nie tylko smartfony

Xiaomi Mi Box

Gadżety bardziej osobiste to Mi Band 2, czyli nowa wersja popularnego ze względu na świetny stosunek ceny do jakości smartbanda. Niebawem kupimy też w Polsce (dwóch wersjach, Basic i Pro) nowoczesne słuchawki Mi In-Ear.

Xiaomi Mi Mix: pierwsze wrażenia

Dla mnie to spotkanie prasowe było szczególnie ważne, bo to właśnie na nim miałem wreszcie okazję własnoręcznie przetestować Xiaomi Mi Mix, czyli słynnego bezramkowego smartfona.

Xiaomi w Polsce: nie tylko smartfony

Obudowa jest ceramiczna, wygląda naprawdę dobrze. Szkło z przodu lekko zagięto na krawędziach. Wrażenia z obcowania ze sprzętem, którego prawie cały przód zajmuje ekran, są co najmniej tak dobre, jak sobie wyobrażałem.

Proporcje wyświetlacza są trochę nietypowe (17:9), ale w żaden sposób nie przeszkadza to moim zdaniem w przeglądaniu stron internetowych czy korzystaniu z aplikacji. Wspominałem kilka razy na łamach PCWorld.pl, że lubię duże wyświetlacze. Ten ma 6,4 cala, co bardzo mi odpowiada. Kolory na żywo wyglądają świetnie.

Mi Mix działa bardzo szybko, ale kilkuminutowe testy to oczywiście za krótko, żeby wydawać jakieś poważne oceny. Sprawdziłem za to głośnik zewnętrzny – jakość dźwięku oceniam na bardzo wysoką, a poza tym… jest głośno.

Podsumowując: wciąż żałuję, że smartfon pojawił się na rynku w tak niskim nakładzie i wysokiej cenie.

Kupiliście lub planujecie kupić jakieś sprzęty Xiaomi?