Xiaomi w końcu pokonało Samsunga! Tego się nie spodziewaliśmy.

Xiaomi po raz pierwszy wyprzedziło Samsunga w rankingu największej ilości sprzedanych smartfonów. Nie zgadniecie na jakim rynku udał im się ten wyczyn.

Samsung od lat uchodzi za największego producenta smartfonów na świecie i większość zestawień sprzedaży i rankingów z Europy i Stanów Zjednoczonych to potwierdza. Największym rywalem koreańskiego producenta od dłuższego czasu było Apple, jednak niedawno coraz śmielej w czołówce zaczęło rozpychać się Xiaomi.

Chiński producent bardzo szybko zwiększał liczbę produkowanych oraz sprzedawanych smartfonów, głównie ze średniej i niższej półki cenowej. Przyniosło to wymierne efekty, ponieważ w drugim kwartale 2021 roku Xiaomi sprzedało więcej urządzeń od Samsunga. Na którym rynku? Wydaje się, że na tym najmniej spodziewanym, ponieważ nastąpiło to w... Europie.

Zobacz również:

Portal strategyanalytics.com opublikował raport sprzedaży smartfonów w Europie w drugim kwartale 2021 roku. Wedle ich statystyk Samsung wyprodukował 12 milionów urządzeń, które trafiły na europejskie rynki, co przełożyło się na 24% udziału w ogólnej sprzedaży smartfonów. Warto także odnotować, że jest to spadek o 7% w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku.

Jak wyglądają statystyki konkurencji? Koreańskiego producenta wyprzedziło Xiaomi, które wypuściło 12,7 miliona telefonów. Oznacza to, że chińska firma zgarnęła dla siebie 25,3% rynku. Jest to także duży wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Wyniki sprzedaży Xiaomi zwiększyły się o ponad 67%.

Xiaomi w końcu pokonało Samsunga! Tego się nie spodziewaliśmy.

Źródło: SamMobile.com

Na trzecim miejscu w tym zestawieniu uplasowało się amerykańskie Apple, które w drugim kwartale tego roku wyprodukowało 9,9 miliona iPhone'ów z przeznaczeniem na europejskie rynki. Dało im to 19,2% zysków z rynku smartfonów. Także oni zanotowali wzrost sprzedaży w skali roku, chociaż nie aż tak okazały jak Xiaomi. Apple udało się zwiększyć sprzedaż o ponad 15%.

Na kolejnych pozycjach znalazły się OPPO oraz realme. Zdecydowanie warto odnotować pojawienie się w tym zestawieniu tego ostatniego producenta. Widzimy, że klienci w Europie coraz chętniej sięgają po produkty realme, co przełożyło się na 1,9 miliona wyprodukowanych smartfonów. Co prawda ich udział w rynku jest niewielki, ponieważ wynosi zaledwie 3,8%, jednak ważniejsze jest to, że w porównaniu do ubiegłego roku wzrósł on o aż 1800%!

Co to oznacza dla Samsunga? Zapewne niewiele. Koreańczycy w dalszym ciągu będą kontynuować swoją strategię rozwoju. Ponadto w globalnej perspektywie drugi kwartał 2021 roku był dla nich wyjątkowo udany i przyniósł rekordowe zyski.