Xiaomi wygrywa z USA - oficjalne oświadczenie

Po ostatniej krucjacie Donalda Trumpa, Xiaomi wróci na rynek i nie podzieli losu Huawei.

Xiaomi wygrywa z USA - oficjalne oświadczenie

Na początku roku rząd USA, jeszcze pod wodzą Donalda Trumpa, wpisał firmę Xiaomi na swoją czarną listę za rzekome powiązania wojskowe. Były prezydent nazwał giganta dosłownie komunistycznym, chińskim producentem o powiązaniach z siłami zbrojnymi. Usunięcie Xiaomi zagroziłoby współpracy z Google, Qualcomm, a także innymi amerykańskimi spółkami. Na szczęście po kilku miesiącach, amerykański Sąd orzekł o braku podstaw do wykluczenia firmy z rynku. Oto oficjalne oświadczenie, które otrzymaliśmy od Xiaomi:

Firma Xiaomi ma przyjemność poinformować, że 25 maja 2021 r. o godz. 16:09 (czasu wschodniego) Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Kolumbii wydał ostateczne postanowienie o uchyleniu Decyzji Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych o uznaniu Spółki za „Komunistyczną Chińską Firmę Wojskową" (CCMC).

Unieważniając to oznaczenie, sąd formalnie zniósł wszelkie ograniczenia w zakresie możliwości nabywania lub posiadania papierów wartościowych Spółki przez osoby i firmy z USA.

Spółka jest wdzięczna za zaufanie i wsparcie ze strony swoich globalnych użytkowników, partnerów, pracowników i akcjonariuszy. Firma ponownie podkreśla, że jest otwartą, przejrzystą, notowaną na giełdzie, niezależnie zarządzaną i prowadzoną korporacją. Firma będzie nadal dostarczać użytkownikom niezawodne produkty i usługi z zakresu elektroniki użytkowej oraz nieustannie tworzyć niesamowite produkty w uczciwych cenach, aby umożliwić wszystkim na świecie lepsze życie dzięki innowacyjnym technologiom. - Rzecznik Xiaomi Polska.

Zobacz także: Android 11 - lista telefonów do aktualizacji