Xiaomi wyprodukuje konkurenta dla Galaxy Fold i Mate X

Chińczycy planują wprowadzić na rynek składane urządzenie, które będzie konkurencją dla Galaxy Fold i Mate X.

Rynek składanych smartfonów rośnie w nieubłagalnym tempie. Jakiś czas temu pisaliśmy, że Samsung może zaprezentować Galaxy Fold 2 z ekranem Ultra Thin Glass już 18 lutego 2020 roku podczas premiery modeli z serii Galaxy S11. Niedawno na rynku pojawiła się Moto RAZR. Również LG po wprowadzeniu do sprzedaży urządzeń z dołączanym drugim ekranem zabiera się za produkcje smartfona z elastycznym wyświetlaczem.

Xiaomi wyprodukuje konkurenta dla Galaxy Fold i Mate X

Źródło: pcworld.com

Niedawno do konkurencji dołączyło Xiaomi. Firma po prezentacji MI MIX Alpha także zamierza skupić się na składanych urządzeniach. Pierwsze plotki przedstawiały urządzenie o konstrukcji typu Clamshell. Okazuje się, że Xiaomi jest w trakcie projektowania więcej, niż jednego składanego urządzenia. Na rynku może pojawić się urządzenie z klapką oraz smartfon z wysuwanym ekranem.

Xiaomi jest obecnie czwartym największym dostawcą smartfonów w Europie. Na samym starym kontynencie w trzecim kwartale tego roku dostarczono nie mniej, niż 5,5 miliona smartfonów. Taka ilość dają firmie ponad 10 procent udziałów na tym intratnym rynku.

Chiński gigant poza modelem Mi MIX Alpha nie pokazał jeszcze żadnego składanego smartfona, ale może się to zmienić w najbliższym okresie czasu. Pokazano już kilka prototypów, a w sieci o składanych smartfonach Xiaomi robi się coraz głośniej.

Najnowszy smartfon Xiaomi posiada elastyczny ekran, który chowa się obudowie. W chwili obecnej nie wiemy, czy produkcja takiego urządzenia jest w ogóle wykonalna, ale wygląda ono zjawiskowo. W złożonej formie prototyp przypomina zwykłego smartfona. Z lewej strony posiada jednak grubszą ramkę, w której umieszczono aparaty. Po pociągnięciu ekranu w prawo z obudowy wysuwa się kolejna część wyświetlacza, a urządzenie stopniowo zamienia się w smartfon. W tej konfiguracji przypomina rozłożonego Galaxy Fold oraz Mate X.

Xiaomi wyprodukuje konkurenta dla Galaxy Fold i Mate X

Źródło: nl.letsgodigital.org

Patent na tego typu urządzenie został zgłoszony już ponad rok temu. Firma Pekin Xiaomi Mobile Software zgłosiła wtedy patent na projekt telefonu z wysuwanym paskiem bocznym. Został on zatwierdzony 6 grudnia 2019 roku. W dokumentacji znalazło się czternaście fotografii prezentujących konstrukcje urządzenia.

Co ważne aparat główny, który umieszczony jest na pleckach wysuwa się razem z ekranem, dzięki czemu można korzystać z niego w obu konfiguracjach urządzenia.

Szeroka ramka z lewej strony może wydawać się duża i niepotrzebna, ale poza miejscem na elastyczny ekran ma także wymiar praktyczny. Pozostałe trzy ramki są bardzo wąskie, dzięki czemu szeroka ramka z lewej strony pozwoli wygodnie trzymać urządzenie.

Powyższe rozwiązanie to jedynie projekt. Obecnie nie wiadomo, czy Xiaomi faktycznie zdecyduje się na produkcję takiego urządzenia. Niemniej jednak wyciek do sieci wielu projektów składanych i elastycznych smartfonów w ostatnim czasie jasno wskazuje, że producenci zamierzają wprowadzić na rynek wiele nowych modeli.

Źródło: nl.letsgodigital.org


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących