Xiaomi zamierza wydzielić markę POCO - model POCO F2 na horyzoncie

Xiaomi zamierza utworzyć kolejną submarkę. Jak widać zeszłoroczne odłączenie Redmi przyniosło oczekiwane rezultaty.

Od grudnia zeszłego roku wiemy, że Xiaomi pracuje nad kolejnym urządzeniem z serii Pocophone. Producent ogłosił właśnie, że POCO stanie się oddzielnym podmiotem z własnym zespołem oraz strategią rynkową.

Xiaomi zamierza wydzielić markę POCO - model POCO F2 na horyzoncie

Xiaomi ogłosiło w piątek, że POCO zostanie wydzielone z Xiaomi i stanie się odrębną, niezależną marką. POCO istnieje na rynku od pierwszej połowy 2018 roku, kiedy to Xiaomi ogłosiło Pocophone F2.

Szybko okazało się że tani, plastikowy smartfon z topowymi podzespołami stał się bestsellerem. Niestety od tej pory na rynku nie pojawiły się kolejne generacje POCO.

Globalny wiceprezydent Xiaomi - Manu Kumar Jain napisał na Twitterze, żę po niesamowitym sukcesie POCO F1 nadszedł czas, aby POCO działało niezależnie.

Wszystkie plotki wskazują, żę już w najbliższych miesiącach na rynku pojawi się nowy smartfon POCO. Model F2 może być pierwszym urządzeniem wprowadzonym przez niezależne od Xiaomi POCO. Wydzielenie marki może wskazywać na to, że w przyszłości na rynku pojawi się więcej smartfonów z logo POCO na obudowie. Możliwe, że Xiaomi posiadać będzie trzy główne linie produktowe - Mi składającą się z topowych smartfonów, Redmi składającą się z budżetowców oraz POCO. Ostatnia z nich sprzedawać będzie wydajne urządzenia w jak najniższej cenie. Kompromisem prawdopodobnie będzie jakość wykonania.

Kiedy Xiaomi zdecyduje się na prezentację POCO F2? W chwili obecnej jeszcze nikt oficjalnie nie potwierdził, że na rynku faktycznie zadebiutuje smartfon od POCO, ale jest to raczej nieuniknione. Spodziewamy się, że POCO F2 zadebiutuje bardzo szybko. Możliwe, że nowy smartfon zostanie zaprezentowany już w przyszłym roku.

POCO F2 powinien zaoferować procesor Qualcomm Snadragon 865 w cenie mniejszej, niż 2000 zł brutto.

Źródło: 91mobiles.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących