Xiaomi zamyka swój jedyny sklep w Wielkiej Brytanii, otwiera siedemnasty w Polsce [aktualizacja - uwaga]

Dwa lata po otwarciu, jedyny sklep Xiaomi na terenie Zjednoczonego Królestwa zostaje zamknięty. Czy z powodu koronawirusa?

Xiaomi z pompą otwierało swój sklep w Londynie. Miało to miejsce w drugiej połowie roku 2018. Został on ulokowany w potężnym centrum handlowym Westfield. Nie ma jeszcze dwóch lat od tego momentu, gdy ogłoszono, że Mi Store zostaje zamknięty. Jak jednak zastrzega się chiński producent, przyczyną nie jest koronawirus, ale zmiana strategii handlowej. Dla Brytyjczyków oferta będzie dostępna poprzez dedykowany sklep online, a także lokalny oddział Amazon. Xiaomi obiecuje również, że wsparcie techniczne nie zmieni się w żaden sposób - obywatele UK nadal mogą liczyć na kompleksową pomoc.

A tymczasem u nas zostanie otwarty siedemnasty autoryzowany Mi Store. Ruszy już w tę sobotę, 14 marca o godzinie 10.00, w Galerii Sfera (Bielsko-Biała). Będzie to już trzeci Mi Store w województwie śląskim, a z okazji rozpoczęcia działalności w tym dniu będą obowiązywać specjalne ceny na ponad 500 urządzeń. Z tej listy warto wymienić: 20 sztuk Xiaomi Mi Note 10 6/128 GB Midnight Black w cenie 1699 zł, 30 sztuk Xiaomi Mi 8 Lite 128GB Midnight Black w cenie 799 zł, 30 sztuk Xiaomi Mi 8 Pro 128GB Transparent Titanium w cenie 899 zł, 100 sztuk Xiaomi Mi Smart Band 4 w cenie 49 zł oraz 100 sztuk Xiaomi Mi True Wireless EarbudsWhite w cenie 99 zł. Warto przy okazji dodać, że to już drugi sklep Xiaomi, otwierany w tym miesiącu w Polsce - na początku marca podobny ruszył w Częstochowie.

AKTUALIZACJA

Oświadczenie Xiaomi:

"W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie klientów oraz pracowników, w związku z rozprzestrzeniającym się zagrożeniem spowodowanym COVID-19, Xiaomi zdecydowało o zmianie formuły otwarcia Mi Store w Bielsku –Białej. Sklep zostanie otwarty w dniu 14.03.2020 r. zgodnie z planem, ale bez promocji oraz akcji specjalnych na miejscu. O nowym terminie obowiązywania oferty promocyjnej poinformujemy w stosownym czasie w osobnym komunikacie. "