Xiaomi zaprezentuje po raz pierwszy telefon z 64 MP aparatem już 7 sierpnia

Samsung pokazał swoje obiektywy o rozdzielczości 64 MP w maju. Teraz czas na Xiaomi.

Walka na liczby trwa w najlepsze. Na rynku dostępnych jest sporo telefonów z obiektywami o rozdzielczości 48 MP. Liderem jest Xiaomi z modelami Mi 9, Mi 9 SE oraz Mi 9T. Firma oferuje również 48 MP obiektywy w tańszych smartfonach takich, jak Redmi Note 7 i zaprojektowany specjalnie na europejski rynek Mi A3 z systemem operacyjnym Android One. Niedługo zobaczymy kolejne urządzenia tym razem wyposażone nie w 48 MP, a aż 64 MP obiektyw.

Xiaomi zaprezentuje po raz pierwszy telefon z 64 MP aparatem już 7 sierpnia

Źródło: techadvisor

Samsung na początku maja zaprezentował swoją nową matrycę ISOCELL Bright GW1, która oferuje rozdzielczość 64 MP i wykorzystuje rozwiązanie Tetracell, które pozwala łączyć cztery piksele w jeden, dzięki czemu użytkownik otrzymuje fotografię o rozdzielczości 16 MP, która oferuje o wiele wyższą jakość. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie w przypadku wykonywania ujęć nocnych lub w trudnych warunkach oświetleniowych.

Nowy czujnik może również posiadać ulepszone wykrywanie fazowe autofocusa, HDR w czasie rzeczywistym i slowmotion w rozdzielczości Full HD przy 480 klatkach na sekundę.

Xiaomi zaprezentuje po raz pierwszy telefon z 64 MP aparatem już 7 sierpnia

Źródło: techadvisor

W lipcu 2019 roku Xiaomi opublikowało próbkę aparatu fotograficznego na Weibo. Prawdopodobnie ten czujnik zostanie wykorzystany w najnowszym smartfonie Redmi. Możliwe, że podobne aparaty pojawią się w flagowych modelach w 2020 roku. Niewykluczone, że Xiaomi zdecyduje się implementację 64 MP sensora w Xiaomi Mi Mix 4.

Firma potwierdziła teraz, że zaprezentuje demo aparatu na specjalnym wydarzeniu, które odbędzie się 7 sierpnia 2019 roku. Data została ustalona nieprzypadkowo. O 22 polskiego czasu lokalnego Samsung rozpocznie w Nowym Jorku wydarzeniu Unpacked, na którym zobaczymy najnowszego przedstawiciela serii Note, a Realme ma zamiar pokazać matrycę podobną do tej opracowanej przez Xiaomi zaledwie dzień później 8 sierpnia.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących