Xpand Rally podbija Rumunię

W Bukareszcie odbyła się w miniony weekend impreza lanowa przeznaczona dla dzieci w wieku 6-12 lat. Party zorganizowane przez firmy D-Link, Intel i Microsoft cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a na zabawie pojawiały się całe rodziny. Co ciekawe jedną z głównych atrakcji była możliwość zmierzenia się po sieci w doskonałą wyścigówkę rodzimej produkcji - Xpand Rally.

Xpand Rally podbija Rumunię
Impreza została zorganizowana w formie czystej zabawy - nikt nie wygrał, ani nikt nie przegrał. Turnieje były "towarzyskie", co nie oznacza, że zabrakło emocji. Wszyscy mali uczestnicy mieli mnóstwo radości z samej możliwości grania z żywymi graczami.

Nie obyło się jednak bez nagród. Każdy kto odwiedził imprezę otrzymał gadżet od organizatorów. Oprócz tego, po losowaniu kilku szczęśliwców opuściło bukaresztański Pałac Młodzieży ze wspaniałymi nagrodami w postaci komputerów, procesorów, czy routerów bezprzewodowych.

Warto przy tej okazji zadać sobie pytanie dlaczego u nas organizuje się tak mało tego typu zabaw dla najmłodszych graczy. Rośnie liczba profesjonalnych zawodów w Counter-Strike'a, Quake'a 4, czy StarCrafta, ale przecież 6 letnie dzieciaki nie grają w te produkcje.

Miejmy nadzieję, że w Polsce także zostaną zorganizowane takie imprezy, aby pokazać, że gry nie są wcale źródłem wszelkiego zła na świecie, ale przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu - zarówno dla dzieci, jak i dla całej rodziny.