Xperia 1 wycieka do sieci. Oto nowy flagowy smartfon od Sony

Evan Blass znany lepiej jako @evleaks zaprezentował na swoim twitterze pierwsze rendery nowego flagowego smartfona Sony na 2019 rok.

Podczas oczekiwania na targi MCW i premierę nowego flagowego smartfony Sony w sieci ukazało się pierwsze jego zdjęcie. Przewidywaliśmy, że Sony zaprezentuję Xperię XZ4, tymczasem jeżeli plotka Evan'a Blass'a się potwierdzi otrzymamy Xperię 1. Blass podzielił się w sieci za pośrednictwem swojego konta na Twitter renderem nowego smartfona Sony w unikalnym filetowym kolorze.

Zdjęcie przedstawia smartfon z bezramkowym ekranem o prawdopodobnych proporcjach 21:9. Z tyłu możemy dostrzec trzy obiektywy oraz ikonę wskazującą na zastosowanie NFC, co nie jest niczym nadzwyczajnym w przypadku Sony.

Z boku urządzenia możemy dostrzec czytnik linii papilarnych. Wygląda na to, że Sony nie zadecydował się na jego implementację w ekranie.

Nie znamy dokładnej specyfikacji, ale podejrzewamy, że zastosowany zostanie procesor Snapdragon 855 wsparty przez 6GB pamięci operacyjnej RAM i 128GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności aż 4400 mAh. System operacyjny to oczywiście Android 9.0 Pie