Xperia Z1 trafi do sprzedaży w Polsce za dwa tygodnie. Znamy oficjalną cenę

Sony Xperia Z1 to najnowszy model telefonu w ofercie japońskiej firmy. Zaprezentowany został tydzień temu na targach IFA 2013 w Berlinie. Do sprzedaży trafi jeszcze w tym miesiącu, także w Polsce.

Chociaż premiera nowego telefonu Sony Xperia Z1 miała miejsce dopiero kilka dni temu, sklepy Sony Store i Sony Centre już 13 września rozpoczynają akcję przedsprzedaży swojego najnowszego telefonu. Najnowszy smartfon w ofercie można będzie już dziś zamówić, a data premiery rynkowej została ustalona na dzień 27 września, czyli dokładnie za dwa tygodnie. Wtedy telefony zaczną być przekazywane klientom.

Xperia Z1

Xperia Z1

Cena smartfona Xperia Z1 w sklepach Sony będzie dokładnie taka sama, jak w przypadku sklepów Euro RTV AGD. Wynosi ona 2599zł. Tak jak pisaliśmy kilka dni temu, w przypadku zamówienia nowego smartfona w sklepie Euro RTV AGD klienci będą mogli kupić zestaw: smartfona Xperia Z1 razem z dedykowanym telefonom dodatkowym obiektywem QX10. Taki zestaw kosztować będzie 2999zł, czyli o prawie 400zł mniej, niż oba produkty zakupione oddzielnie.
Sony QX10

Sony QX10

Smartfony Sony Xperia Z1 to poprawiona wersja zaprezentowanej pół roku pierwszej “zetki”. Nowy telefon jest nieco większy, posiada aluminiową obudowę, szybszy procesor i lepszy aparat robiący zdjęcia w rozdzielczości do 20 megapikseli. Obiektyw QX10 to natomiast tańszy wariant nowego typu akcesorium. Pozwoli ono na uzyskanie lepszej jakości fotografii niż tych wykonanych za pomocą telefonu ze względu wbudowaną matrycę i optyczny zoom.