Xperia Z3 Compact może popsuć się przez odblokowanie bootloadera

Użytkownicy smartfona Xperia Z3 Compact powinni mieć się na baczności. Jeśli zdecydują się na odblokowanie bootloadera w tym urządzeniu mogą nawet niechcący trwale uszkodzić swoje urządzenie.

Xperia Z3 Compact to jedne z najciekawszych smartfonów zaprezentowanych w tym roku, który nie ma zbyt dużej konkurencji w swojej klasie. Urządzenie to praktycznie nie różni się od “dużego” telefonu Xperia Z3 pod względem specyfikacji, ale ma zaledwie 4,6-calowy ekran i bardzo, jak wskazuje nazwa, kompaktowe wymiary.

Ze względu na połączenie niespotykanych u konkurencji cech w postaci ponadprzeciętnej wydajności i niewielkich rozmiarów nowe urządzenie mobilne Sony ma szansę stać się niezwykle popularne. Niestety, na przyszłych właścicieli Xperii Z3 Compact czeka przykra niespodzianka: w tym telefonie nie da się w poprawny sposób odblokować bootloadera.

Odblokowanie bootloadera w Xperii Z3 Compact skutkuje znacznym pogorszeniem się jakości wykonywanych zdjęć wbudowanym w urządzeniu aparatem. Sony potwierdza, że usunięcie zabezpieczeń usuwa też niektóre klucze zabezpieczeń i wyłącza kilka licencjonowanych funkcji w oprogramowaniu urządzenia.

Gorsza jakość zdjęć związana jest z tym, że technologia przetwarzania obrazu chroniona jest zabezpieczeniami typu DRM. Usunięcie ograniczeń bootloadera powoduje wyłączenia zaawansowanych funkcji poprawiania jakości zdjęć. W rezultacie fotografie wykonywane przy słabym oświetleniu są bardzo zaszumione i mają nie najlepszy balans kolorów.

Sony co prawda ostrzega już o możliwości pogorszenia się jakości zdjęć po zdjęciu zabezpieczeń bootloadera z modelu Xperia Z3 Compact, ale nieuważni użytkownicy mogą wykonując procedurę trwale uszkodzić swoje urządzenie.

źródło: androidpolice.com