Xperia Z5 czy iPhone 6s? Zdaniem "Siri" lepiej wybrać sprzęt Sony

Smartfon iPhone 6s cechują elementy, które zdaniem Sony powinny skłonić potencjalnych klientów do zainteresowania się Xperią Z5.

Smartfon iPhone 6s (oraz jego większy brat, iPhone 6s Plus) został oficjalnie zaprezentowany. Wnosi ze sobą kilka istotnych zmian, spośród których najważniejsze to technologia 3D Touch i nowy aparat. Pod względem wielu elementów jest jednak identyczny jak iPhone 6. Tak jest mi.in. w przypadku czasu pracy na baterii.

Firma Sony postanowiła natychmiast wytknąć to Apple zachęcając jednocześnie do zakupu smartfona Xperia Z5. Zdecydowała się na przygotowanie zabawnej grafiki bazującej na oryginalnym zaproszeniu na konferencję amerykańskiej firmy.

Sony kontra Apple

Sony kontra Apple

Jak widzicie również odwołała się w niej do głosowego asystenta Siri. W odróżnieniu od oryginału zadała mu jednak pytanie dotyczące czasu pracy na baterii, uzyskując odpowiedź..."Przestaw się na Sony".

Warto dodać, że wg danych japońskiego producenta wszystkie smartfony z rodziny Xperia Z5 "pozwalać mają na pracę nawet przez dwa dni".

Wspomniane dwa dni "dotyczą korzystania z urządzenia przez typowego użytkownika z uwzględnieniem szeregu rutynowych czynności (takich jak telefonowanie, wysyłanie wiadomości SMS, korzystanie z Internetu, mediów społecznościowych i gier, odtwarzanie muzyki, wykonywanie i przeglądanie zdjęć, odtwarzanie filmów przez Internet, nagrywanie filmów i ich odtwarzanie)".

Cóż, mam pewne obawy co do modelu Xperia Z5 Premium, który oferuje ekran 4K. Ponadto Sony też nic nie zmieniło jeżeli chodzi o czas pracy na baterii w porównaniu do poprzednika, modelu Xperia Z3+.

Aparat

Co interesujące, firma Sony postanowiła iść za ciosem i obrała na cel kolejny element iPhone'a 6s, czyli aparat, który został wyposażony w sensor pozwalający na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 12 milionów pikseli. To o 50% lepszy wynik od aparatu poprzednika, iPhone'a 6. Na tle czołowych smartfonów z Androidem, a przede wszystkim modelu Xperia Z5, wygląda on bardzo słabo. Japoński producent postanowił zwrócić na to uwagę poniższym filmem:

Tutaj w przeciwieństwie do czasu pracy na baterii faktycznie nie ma wątpliwości: 23 MP to więcej niż 12 MP.