Xperia Z5: nowa aktualizacja przywraca tryb Stamina

Smartfony Xperia Z5, Z5 Dual, Z5 Compact i Xperii Z5 Premium zaczęły otrzymywać aktualizację przywracającą tryby Stamina i Ultra Stamina.

Użytkowników smartfonów z rodziny Xperia Z5 po aktualizacji do systemu Android 6.0 czekała niespodzianka w postaci utraty odpowiedzialnego za oszczędne gospodarowanie energią zgromadzoną w akumulatorze trybu Stamina. Firma Sony zdecydowała się na taki krok ponieważ "szóstka" oferuje podobną technologię o nazwie Doze. Niestety szybko okazało się, że zamiana ta nie wyszła na dobre użytkownikom zaktualizowanych smartfonów, ponieważ ich czas pracy na baterii się skrócił.

Na szczęście japoński producent zareagował na zgłaszany problem i obiecał przywrócenie trybu Stamina. Zrobił to w przypadku smartfonów z rodziny Xperia Z5 za pośrednictwem udostępnionej właśnie aktualizacji o oznaczeniu 32.2.A.0.224 bazującej na Androidzie 6.0.1. Obecnie udostępniana ona jest dla modeli Xperia Z5, Z5 Dual oraz Z5 Compact, natomiast wkrótce zacznie trafiać także do użytkowników Xperii Z5 Premium.

Po skorzystaniu z nowej aktualizacji użytkownicy Xperii Z5 otrzymują do dyspozycji tryb Stamina i Ultra Stamina. Ponadto na ich smartfonie pojawi się pakiet poprawek bezpieczeństwa od Google'a z 1 kwietnia oraz dodana zostanie funkcja włączenia aparatu z poziomu ekranu blokady poprzez dwukrotne naciśnięcie przycisku zasilania.

Proces aktualizacji został już rozpoczęty, lecz nie jest prowadzony jednocześnie na wszystkich rynkach. Ponadto użytkownicy Xperii Z5 kupionych u operatorów powinni pamiętać, że są ostatnimi w kolejce.