XviD - jest nowa wersja

Twórcy popularnego open-source'owego kodeka XviD udostępnili jego najnowszą, od dawna oczekiwaną wersję - 1.1.0. Autorzy zapewniają, że nowy XviD jest zdecydowanie bardziej wydajny i funkcjonalny od poprzednich wydań.

XviD to koder/dekoder MPEG-4, powstający w ramach projektu open source, tworzonego przez grupę The XVID Team. Najnowsze wydanie - oznaczone numerem 1.1.0 - poprzedzone zostało opublikowaniem kilku wersji testowych (ostatnia to 1.1.0-beta2).

Wśród najważniejszych innowacji w nowym wydaniu XviDa (w porównaniu z wersją 1.0.3) warto wymienić: poprawioną jakość obrazu przy niskim bitrate, rozbudową obsługę algorytmu VBV, nowe funkcje postprocessingu oraz liczne drobne modyfikacje, których celem było zwiększenie szybkości działania kodeka. Z programu usunięto również wszystkie zgłoszone do tej pory błędy.

Pełną listę nowych funkcji można znaleźć na oficjalnej stronie projektu XviD. W tej chwili dostepny jest kod źródłowy, zaś sam XviD 1.1.0 wkrótce powinien pojawić w najróżniejszych pakietach kodeków.

Aktualizacja: 02 stycznia 2006 11:12

Pojawiła się już kompilacja nowego XviDa autorstwa Koepi'ego. Plik można już pobrać z naszego serwisu. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stroniehttp://www.koepi.org .