XviD na Linuksie

Użytkownicy systemów Linux mogą już pobrać xvidenc w wersji 6.5. Jest to przydatne narzędzie wykorzystujące MEcoder do konwersji filmu w dowolnym formacie (wraz z filmami DVD) do postaci XviD.

XviD na Linuksie

Xvidenc

Xvidenc 6.5 to zaawansowane narzędzie w formie skryptu powłoki, które pozwala na konwersję plików wideo do formatu XviD. Posiada wiele funkcji, które powinny sprostać wymaganiom każdego użytkownika. Aplikacja charakteryzuje się łatwą konfiguracją i wieloma parametrami dekodowania. Skrypt obejmuje wszystkie opcje dostępne w bibliotekach XviD 1.1.2 i posiada bardzo rozbudowanie wsparcie dla kodowania wieloetapowego. Wiele trybów jakości, jedenaście przykładów skalowania, dzielenie DVD na części, ustawienia klatek na sekundę i próbkowania dźwięku to tylko niektóre z wielu przydatnych funkcji Xvidenc. Do wyboru jest kilka kodeków audio, w tym MP2, MP3, AC3, AAC, PCM i ADPCM.

Pobierz plik

Obecna wersja to ulepszona obsługa napędów CD/DVD (możliwość wyświetlenia dostępnych czytników bezpośrednio z /proc/sys/dev/cdrom/info) oraz funkcja przycinania filmów. Zaktualizowano również cześć skryptu odpowiadającego za konwersje ścieżek audio. Więcej informacji mozna. Więcej informacji można odnaleźć na stronie domowej programu.