YTS / YIFY: zaskakująca decyzja MPAA

Organizacja MPAA podobno dogadała się z osobami stojącymi za zamkniętym serwisem YTS.

W ostatnich dniach w ręce nowozelandzkiej policji wpadł domniemany lider torrentowej grupy YIFY (od 2010 roku wprowadziła ona do obiegu ponad 6 tysięcy nielegalnych kopii filmów). Nieco wcześniej zamknięta została należąca do niej strona YTS. Za akcją tą stała organizacja MPAA, która, jak informują jej lokalni przedstawiciele z Nowej Zelandii, zdecydowała się na mocno zaskakujący ruch. Porozumiała się bowiem ponoć z operatorem YTS/YIFY, co oznacza, że sprawa nie trafi do sądu.

To zaskakująca decyzja ponieważ zazwyczaj MPAA wykorzystuje taki sukces "do ostatniej kropli" decydując się na batalię sądową mającą przestraszyć pozostałych piratów. Tym razem jednak najwyraźniej pojawiły się na tyle istotne okoliczności, że MPAA nie zdecydowała się na taki krok.

Jakie mogą być te okoliczności? Niestety nie wiadomo. Serwis TorrentFreak uważa, że może chodzić o cenne informacje, które posiada operator YTS/YIFY co wydaje się dosyć prawdopodobne. Warto tutaj bowiem przypomnieć, że zatrzymane osoby (oprócz lidera grupy YIFY zatrzymano właścicieli platformy Popcorn Time) ponoć od razu zgodziły się na współpracę, aby zminimalizować grożącą im karę.