YaYzzo.com

Pod koniec października ruszył oficjalnie serwis YaYzzo.com - unikalny w skali krajowej projekt, prezentujący nowe podejście do kwestii zarabiania w sieci przez użytkowników indywidualnych.

Pod koniec października ruszył oficjalnie serwis YaYzzo.com - unikalny w skali krajowej projekt, prezentujący nowe podejście do kwestii zarabiania w sieci przez użytkowników indywidualnych.

YaYzzo.com

Informacjehttp://www.yayzzo.com Ocena: 6/10

Właściwie jest to specyficzna forma programu partnerskiego. Teoretycznie każdy, kto się tutaj zarejestruje, może się szybko wzbogacić, o ile tylko uda mu się przyciągnąć na swoje podstrony odpowiednio dużą liczbę internautów. A jak ma tego dokonać? Wystarczy, że umieści w serwisie ciekawy zestaw zdjęć, przebojowy utwór muzyczny lub porywający film - oczywiście własnego autorstwa.

YaYzzo.com

YaYzzo.com

W praktyce wygląda to tak: najpierw należy stworzyć coś, co zainteresuje szersze grono użytkowników, następnie trzeba to wrzucić na YaYzoo.com (każdy ma tu do dyspozycji 150 MB na swoje dzieła) i na koniec pozostaje już tylko czekać na dużą oglądalność. Im większą zdobędziemy popularność, tym więcej reklam będzie emitowanych na podstronach z naszymi materiałami, a to przełoży się na odpowiednio wysokie zarobki.

Na uroczystej premierze serwisu jego przedstawiciele, zapytani o to jak dużo można zarobić, powiedzieli konkretnie: za milion odsłon reklam, które zostaną wyświetlone na podstronach użytkownika, serwis wypłaci mu 10 tys. złotych. Wydaje się więc, że jest o co walczyć. Najlepsze ze znanych w Polsce programów partnerskich nie oferują nawet ułamka tego, co teoretycznie można by wycisnąć z YaYzzo.com. Ale czy na pewno?

I tu pojawiają się poważne wątpliwości: w regulaminie jest napisane, że wypłata pieniędzy dla użytkownika może nastąpić dopiero wtedy, gdy na jego koncie uzbiera się 50 zł (z kontekstu wynika, że będzie to trwało raczej długo). Jak to się ma do obiecywanych „dużych zarobków”? Zasady emisji reklam w ogóle nie zostały określone. Typowy marketingowy bełkot. Z regulaminu wynika też, że wszelkie przelewy będą dokonywane za pośrednictwem systemu PayPal, a ten został przecież zaprojektowany przede wszystkim do obsługi mikropłatności. Ukoronowaniem tego wszystkiego jest fakt, że YaYzzo.com działa pod egidą firmy zanox - największej na świecie wylęgarni programów partnerskich. To mówi samo za siebie...

Czym więc jest YaYzzo.com? Wielką sensacją czy wielką ściemą? Fajnym portalem społecznościowym czy tylko przykrywką do wciskania ludziom mobilnych gadżetów (gier, dzwonków, tapet, wideo), do których ściągania serwis nakłania w różny sposób praktycznie na każdej podstronie? Moim zdaniem z obiecanych kokosów nici, ale najlepiej przekonać się samemu.

Plusy:

  • ciekawy sposób na promowanie amatorskiej twórczości multimedialnej

Minusy:

  • brak jasnych zasad rozliczania się z użytkownikami
  • niejednoznaczny profil działalności

Podsumowanie: YaYzzo.com byłby wyjątkowym i godnym polecenia serwisem, gdyby zrezygnował z handlowania mobilnymi gadżetami i skupił się na swojej podstawowej funkcjonalności, jednocześnie precyzyjnie określając ile i za co można zarobić.