Yahoo! - Carol Bartz zwolniona

Carol Bartz, dyrektor generalna Yahoo!, została zwolniona. Decyzję taką podjął zarząd portalu. Bartz kierowała serwisem od początku 2009 roku.

Carol Bartz została zwolniona ze stanowiska dyrektor generalnej Yahoo!. Do czasu uzupełnienia wakatu, jej obowiązki będzie pełnił Tim Morse, dotychczasowy dyrektor finansowy spółki.

Bartz wysłała wszystkim swoim pracownikom wiadomość e-mail, w której informuje o szczegółach. Podobno o zwolnieniu dowiedziała się telefonicznie. "Z wielkim smutkiem informuję, że przed chwilą zostałam zwolniona przez telefon przez prezesa zarządu Yahoo (Roya Bostocka). Praca z wami była dla mnie czystą przyjemnością, życzę wam wszystkiego najlepszego" - napisała była już CEO.

Zobacz również:

  • Najlepsza darmowa poczta e-mail. Poznaj nasze propozycje [AKTUALIZACJA 2022]
Yahoo! - Carol Bartz zwolniona

Carol Bartz

Powodem tej decyzji, były niezadowalające wyniki finansowe spółki. Carol Bartz objęła stanowisko dyrektor generalnej Yahoo! w styczniu 2009 roku. Jej zadaniem było przywrócenie firmie dawnego blasku oraz zmniejszenie dystansu jaki dzieli Yahoo! od Google. Jak wiadomo plan ten się nie powiódł.

Decyzja ta nie jest zaskoczeniem. Eksperci od dawna określali Bartz mianem "kiepskiego CEO" ("lame-duck CEO"). Była dyrektor generalna znana jest też z trudnego charakteru. Tajemnicą poliszynela były jej nie najlepsze relacje z podwładnymi...