Yahoo! dla PDA

Nowa wersja Yahoo Messenger działa z systemami Palm, Macintosh i Windows CE i umożliwia bezprzewodowy dostęp do informacji.

Yahoo!, internetowy megaserwis, powiększył swoje usługi o bezprzewodowy dostęp do informacji za pośrednictwem przenośnych komputerów, zwanych cyfrowymi asystentami (PDA - Personal Digital Assistants). Nowa wersja Yahoo Messenger działa z systemami Palm, Macintosh oraz Windows CE i umożliwia wymianę wiadomości w podróży. "Podczas podróżowania możesz być w stałym kontakcie z przyjaciółmi lub biurem. Po zalogowaniu swoim ID i hasłem możesz otrzymać także newsy, prognozę pogody, notowania giełdowe czy nawet zawiadomienia o przeprowadzanych w Internecie aukcjach" - powiedział Brian Park z firmy Yahoo!

"Jedyną różnicą w stosunku do wersji "desktop" jest brak możliwości głosowych rozmów (chat)" - stwierdziła Sadhana Joliet z Yahoo Everywhere, oddziału powstałego z przejętej firmy Online Anywhere i odpowiedzialnego za rozwój wersji "mobilnej" Yahoo Messenger. Program ten można bezpłatnie pobrać z serwera firmy.

Więcej informacji: www.yahoo.com