Yahoo! dostawcą zawartości WAP dla Siemensa

Yahoo! zawarło umowę z producentem telefonów komórkowych, firmą Siemens, na dostarczanie zawartości w technologii WAP (Wireless Application Protocol) wykorzystywanej przez najnowsze modele telefonów komórkowych i asystentów osobistych Siemensa.

Na światowym kongresie GSM Siemens i firma Yahoo! Europe ogłosiły rozpoczęcie współpracy w zakresie zapewnienia łatwego dostępu do usług WAP (Wireless Application Protocol) za pomocą telefonów i asystentów osobistych firmy Siemens. Yahoo! ma dostarczyć zawartość dla bezprzewodowych aplikacji, które mają działać we wszystkich opracowywanych przez Siemensa nowych modelach komórek (m.in. S35i, C35i i IC35).

Usługi Yahoo! będą świadczone nieodpłatnie - użytkownicy płacić będą operatorowi jedynie za czas połączenia. Za pośrednictwem strony wap.siemens.yahoo.com klienci Siemensa w Europie i Azji uzyskają szybki i łatwy dostęp do serwisów WAP w 10 wersjach językowych, umieszczonych na lokalnych witrynach Yahoo!.

W kwietniu tego roku mają pojawić się wersje angielskie i niemieckie, a pozostałe (francuska, hiszpańska, włoska, szwedzka, duńska, norweska, chińska uproszczona i chińska tradycyjna) w połowie roku. W ramach pierwszej fazy umowy Yahoo! planuje zoptymalizować pod kątem telefonów i urządzeń Siemensa następujące usługi: Yahoo! Mail, Yahoo! Finance, Yahoo! News, Yahoo! Sports i Yahoo! Weather.

Yahoo! planuje także udostępnić usługę My Yahoo!, dzięki której użytkownicy urządzeń Siemensa będą mogli spersonalizować zawartość serwisów WAP pod kątem własnych potrzeb.