Yahoo! + eBay, czyżby alians?

Przedstawiciele internetowej firmy Yahoo! i sieciowego serwisu aukcyjnego eBay prowadzą rozmowy, dotyczące potencjalnego porozumienia i rozpoczęcia wspólnej działalności. Według sieci kablowej CNBC, obie firmy omawiają możliwe formy współpracy, ale żadne porozumienie nie zostało jeszcze zawarte.

Według dziennikarzy sieci CNBC, trwają rozmowy między przedstawicielami firm Yahoo! i eBay, dotyczące ewentualnego aliansu obu internetowych gigantów. Ze źródeł zbliżonych do firm wiadomo, że szanse na nawiązanie "ścisłej współpracy" między obiema firmami wynoszą 50:50, z tym że możliwość wykupienia eBay przez Yahoo! jest znacznie mniejsza. Prowadzone negocjacje niewątpliwie zostały sprowokowane przez styczniowe wykupienie koncernu Time Warner przez AOL.

Firma Yahoo! unikała zawierania większych transakcji od czasu zeszłorocznego przejęcia firm Geocities i Broadcast.com na podstawie umów o wartości 10 mld USD każda. Ponadto Yahoo! uruchomiła niedawno własny serwis aukcyjny, który jednak w żaden sposób na zagroził pozycji eBay na tym rynku.

Wartość giełdowa Yahoo! wynosi prawie 90 mld USD, natomiast eBay ok. 30 mld USD. Przedstawiciele obu firm nie skomentowali informacji podanych przez CNBC.