Yahoo! godzi w hinduski rząd?

Hinduski wydział telekomunikacji wydał krajowym dostawcom internetowym nakaz zablokowania dostępu do jednej z grup dyskusyjnych na Yahoo!. Powodem ma być promowanie treści antypaństwowych.

Zakazanym w Indiach adresem jesthttp://groups.yahoo.com/groups/kynhun To właśnie tam, zdaniem hinduskiego rządu, rozsiewane są wiadomości o niepokojącym, antyrządowym charakterze. Wiadomości dotyczą również jednej z prowincji kraju - Meghalayę, która uznawana jest za siedlisko separatystów, planujących powstanie przeciwko obecnej władzy.

Nakaz zablokowania strony poprzedzony był przeprowadzeniem odpowiednich analiz przez centrum szybkiego reagowania CERT-IND. Okazało się, że władze hinduskie nie są w stanie zamknąć tylko jednej grupy dyskusyjnej, więc zablokowały wszystkie.

„Przedstawiciele Yahoo! w Indiach zostali poinformowani o natychmiastowym nakazie usunięcia niebezpiecznych treści ze wskazanego adresu, ale tego nie zrobili, więc musieliśmy zablokować serwis sami” – zaznaczył rząd hinduski w specjalnym oświadczeniu.