Yahoo! handluje globalnie

Yahoo! uruchomiła serwisy handlowe na 6 lokalnych stronach WWW poza USA, oferując klientom usługi na takim samym poziomie, jaki świadczy oryginalny serwis amerykański.

Choć Yahoo! "przespała" świąteczny sezon zakupów, to otwiera serwisy handlowe na swoich 6 "nieamerykańskich" stronach. Wersje Yahoo Shopping Service są teraz dostępne na stronach Yahoo World ,przygotowanych dla użytkowników Wielkiej Brytanii i Irlandii, Francji, Niemiec, Korei, Japonii oraz Australii i Nowej Zelandii. Użytkownicy Yahoo! w tych krajach mogą kupować w różnych sklepach internetowych, zapłacić za nie jedną kartą kredytową i np. zamówić dostawę w kilka różnych miejsc.

Oferta zakupów online na stronach "nieamerykańskich" to przyszłość dla firm z USA, gdyż - jak przewiduje IDC - w 2003 roku 46% światowego handlu zagranicznego będzie odbywało się poza Stanami Zjednoczonymi (liczba ta w 1998 roku wynosiła 26%). Yahoo! posiada 21 "światowych" stron WWW, z których każda oferuje miejscowe serwisy informacyjne i wersję w języku narodowym danego kraju.

Więcej informacji: www.idg.net