Yahoo! inwigiluje klientów

Firma Universal Image oskarża Yahoo! o naruszenie praw do ochrony prywatności w związku z nielegalnym śledzeniem użytkowników Internetu.

Firma Universal Image złożyła pozew przeciwko firmie Yahoo!, w którym zarzuca jej naruszenie kontraktu, nieuzasadnione i niedozwolone zmiany w umowie oraz naruszenie prywatnej własności i pospolitą kradzież. Universal Image uważa także, że Yahoo! narusza prawo karne stanu Texas poprzez wykorzystywanie cookies, czyli programów zbierających dane o użytkownikach Internetu. Adwokat Universal Image, Larry Friedman, twierdzi: "Cookies naruszają prywatną przestrzeń dysku twardego użytkownika. To jak wielkie oko obserwujące twoje ruchy w Internecie, personifikacja Wielkiego Brata".

Ponadto przedstawiciele Universal Image utrzymują, że Yahoo! nie wywiązuje się z zobowiązań dotyczących zarządzaniem danymi zbieranymi od użytkowników. Friedman uważa, że kłóci się to z zasadami umowy zawartej w 1998 r. z firmą Broadcast.com., zakupioną przez Yahoo! w lipcu ubiegłego roku. Prawnicy Yahoo! odmawiają komentarzy. Universal Image żąda miliona dolarów na pokrycie strat i dalszych trzech milionów grzywny.

Więcej informacji: www.betanews.com