Yahoo! jeszcze mądrzejsze

Od ubiegłego tygodnia Yahoo! udostępnia użytkownikom porady ekspertów w prawie każdej dziedzinie wiedzy.

Serwis Yahoo! wzbogacił się o system porad eksperckich. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, darmową usługę Yahoo Experts zaprojektowano jako "system łączący ludzi, którzy mają pytania, z tymi, którzy znają odpowiedzi". Nowa usługa jest rezultatem zwiększonego zapotrzebowania na systemy eksperckie.

Internauci, chcący skorzystać z porad, muszą zarejestrować się w serwisie. Po zadaniu pytania serwis udostępnia użytkownikom kilka opcji: wybranie eksperta z dostępnej listy lub wytypowanie grupy ekspertów (użyteczna opcja, gdy chcemy poznać opinię wielu osób na dany temat). Jeżeli specjalista jest w danej chwili podłączony do sieci, można się z nim komunikować poprzez usługę Yahoo Messenger.

Usługi ekspertów pogrupowano tematycznie, np. dotyczące stosunków międzyludzkich, ogrodnictwa, religii czy techniki. Możliwe jest zapoznanie się z profilem eksperta i rodzajem porad, których udziela. Yahoo! nie sprawdza jednak ich wiarygodności, tak więc to klienci poprzez ocenę porad tworzą ranking zaufania do ekspertów.

W Internecie dostępnych jest już kilka serwisów świadczących podobne usługi doradcze (np. about.com, askMe.com, czy Exp.com). Jednak, zdaniem Yahoo!, największą zaletą Yahoo Experts będzie liczba specjalistów współpracujących z serwisem. Istnieje więc duża szansa, że chociaż jeden z rzeszy ekspertów będzie w stanie udzielić pomocy nawet w najtrudniejszych kwestiach.


Zobacz również