Yahoo! kontekstowo

Portal Yahoo! udostępnił testową wersję nowej usługi, pozwalającej na dokładniejsze wyszukiwanie interesujących informacji w sieci WWW. Y!Q, bo tak się ona nazywa, potrafi analizować oglądaną stronę WWW i wyszukiwać inne informacje powiązane z nią kontekstowo.

Yahoo! udostępnił narzędzie o nazwie Y!Q DemoBar, które można zainstalować w przeglądarce Interenet Explorer oraz FireFox. Rozszerzenie pozwala na szybki dostęp do wyszukiwania powiązanych z oglądaną stroną informacji - wystarczy zaznaczyć na stronie interesujący nas fragment i wcisnąć przycisk "Related Search", lub też bezpośrednio wpisać interesujące nas wyrażenie w pole edycyjne.

Nową usługę Yahoo! można wykorzystać na dowolnej stronie WWW - użytkownik oglądający taką stronę będzie miał możliwość wyszukania powiązanych z nią informacji, bez potrzeby jej opuszczania. Dołączenie Y!Q do nowej witryny jest bardzo proste, trzeba po prostu dołączyć bibliotekę JavaScript Y!Q oraz określić, gdzie jej używać. Pełny opis można znaleźć tutaj.

W przyszłości Y!Q może skutecznie konkurować ze słynnym AdSense Google'a, poprzez zamieszczanie odpowiednich reklam na witrynach operatorów i przyciąganiu w ten sposób uwagi internautów.

Więcej informacji o Y!Q

Jak działa Y!Q


Zobacz również