Yahoo! likwiduje usługę Briefcase

Portal Yahoo! poinformował o planach związanych ze zlikwidowaniem usługi Briefcase. Przez blisko 10 lat umożliwiała ona przechowywanie i udostępnianie plików na serwerach Yahoo!.

Usługa Yahoo! Briefcase przez blisko dziesięć lat umożliwiała użytkownikom przechowywanie i udostępnianie plików na serwerach Yahoo!. Jej parametry w erze Web 2.0 nie satysfakcjonują już jednak internautów. Pojemność 30 MB i ograniczenie rozmiaru pojedynczego pliku do 5 MB nie przystają do współczesnych realiów.

Przedstawiciele Yahoo! podkreślają, że obecnie zdecydowanie większe możliwości w zakresie przechowywania informacji oferują internautom inne usługi tej firmy, takie jak Yahoo! Mail czy też Flickr. W związku z powyższym podjęta została decyzja o likwidacji cieszącej się coraz mniejszą popularnością usługi Yahoo! Briefcase. Osoby, które nadal z niej korzystają powinny pobrać i usunąć pliki do 30 marca 2009 roku. Po tym terminie konta i zgromadzone w ramach nich pliki zostaną usunięte. Yahoo! chce skoncentrować swe działania na usługach, które cieszą się większym uznaniem internautów.

Warto dodać, iż osoby zainteresowane przechowywaniem plików na wirtualnych dyskach mogą skorzystać między innymi z usługi Microsoftu, o której wspominaliśmy w artykule Windows Live SkyDrive z 25 GB pojemności. O planach Google związanych z tego typu usługami informowaliśmy natomiast w artykule GDrive - sieciowy dysk twardy Google.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: