Yahoo ma kłopoty i zamyka wiele usług

Yahoo lata świetności ma już dawno za sobą, a nowe pomysły nie wypalają, toteż dla oszczędności kosztów zamyka wiele swoich usług. Czyżby koniec był bliski?

W ostatnich latach Yahoo próbowało działać na obszarze wyszukiwarek internetowych (People Search), komunikacji (Messenger), portali internetowych oraz zamieszczania treści wideo. Równo rok temu został nabyty Xobni - silnik odpowiedzialny za uczynienie skrzynki e-mail bardziej inteligentnej. Dziś jego wsparcie zostało zakończone, a "pod nóż" poszła również lifestylowa strona dla kobiet Shine, portal Yahoo Voices oraz witryna Newlook Service. Jednak to nie koniec porządków - szefowa Yahoo, Marissa Mayer, chce w tym roku zakończyć działalność 60-75 produktów firmy.

Yahoo ma kłopoty i zamyka wiele usług

Jeżeli ktoś używa Xobni Cloud, ma czas do 20 sierpnia na eksport danych, które po tym czasie zostaną permanentnie skasowane. Warto wspomnieć, że poprzednie takie porządki miały miejsce w maju, kiedy m.in. zamknięta została witryna bookmarks.yahoo.com. Dziś także zostaje zawieszone działanie wspomnianej na początku wyszukiwarki People Search, która została określona przez jednego z kierowników Yahoo jako "strona, która nie jest już użyteczna". Pod koniec sierpnia zamknięte ma zostać Yahoo Contributor Network, a materiały przeniesione na Tumblr, gdzie Yahoo nie zamierza za nie płacić. Wszystko wskazuje na to, że niegdysiejszy gigant nie ma pomysłu na odnalezienie się w obecnych czasach, ponieważ oprócz zamykania istniejących rzecz, nie jest w stanie zaproponować jakiejkolwiek nowej, ciekawej usługi.