Yahoo: nie wińcie nas za błędy Microsoftu

Microsoft oznajmił w tym tygodniu, że błąd w Windows Phone 7, który prowadzi do wysyłania dużej ilości danych bez wiedzy użytkowników jest związany z błędem Yahoo! Mail. Firma odpowiedzialna za usługę pocztową nie przyjmuje odpowiedzialności i jako winnego wskazuje Microsoft.

Żadna z firm nie wyjaśnia, co dokładnie powoduje nieprzewidziany i czasami bardzo wysoki transfer danych w czasie synchronizacji z Yahoo! Mail. We wtorkowym oświadczeniu, Microsoft stwierdził, że jest to spowodowane nieefektywnością synchronizacji między klientem poczty Windows Phone 7 i serwisem Yahoo! Mail.

Ludzie z Yahoo! najwyraźniej uznali, że Microsoft obwinia ich usługę pocztową. W odpowiedzi podają, że przyczyną błędu jest metoda, jaką Microsoft wybrał do implementacji protokołu IMAP, który jest używany do odbierania i wysyłania e-maili z serwera. W oświadczeniu, Yahoo! nie wyjaśniło jak lub dlaczego ta implementacja sprawia problemy, poza tym, ze jest niestandardowa.

Zobacz również:

  • Najlepsza darmowa poczta e-mail. Poznaj osiem naszych propozycji
  • Najlepsze bezpłatne usługi poczty elektronicznej w 2021 roku

Yahoo! podkreśla, że na innych systemach mobilnych ten problem nie występuje, a wynika on z błędu w oprogramowaniu Windows Phone 7. Yahoo! zaoferowało Microsoftowi szybkie dostarczenie rozwiązania problemu wybranej przez nich implementacji. Zachęca także Microsoft, aby zmienił sposób integracji z Yahoo! Mail na standardowy, co na stałe zlikwidowałoby błąd - podaje Yahoo! w oświadczeniu.