Yahoo się nie poddaje i kupuje RayV

Yahoo ma problemy i zamknęło sporo swoich usług, o czym pisałem niedawno. Jednak nie poddaje się i nie zamierza zejść ze sceny, a inwestuje w RayV. Co to oznacza?

RayV to serwis udostępniający klipy wideo i filmy w systemie streamingu. Większość jego użytkowników to posiadacze urządzeń mobilnych, którzy oglądają materiały na swoich tabletach i smartfonach. Serwis ten ruszył w 2005 roku i od początku swojego powstania skupia się na dostarczaniu nagrań w jakości HD. Warunki przejęcia przez Yahoo nie zostały podane, można jednak wnioskować, że niegdysiejszy gigant IT nabył serwis, aby wzmocnić i wzbogacić swoją infrastrukturę. Dzięki temu będzie mieć więcej propozycji dla użytkowników mobilnych.

Yahoo się nie poddaje i kupuje RayV

Negocjacje w sprawie przejęcia RayV trwały od początku 2014 roku. Obecnie pracownicy serwisu będą mogli przejść pod skrzydła Yahoo, jednak muszą zgodzić się na przeniesienie do jednego z centrów firmy, które znajduje się w Tel Awiwie. Fakt przejęcia przez Yahoo wskazuje, że firma nie zamierza się poddać i będzie teraz chciała powalczyć na rynku mobilnym. A czy coś z tego wyjdzie? Czas pokaże.

Zobacz również:

  • NEC pozyskał szwajcarskiego dostawcę rozwiązań bankowości cyfrowej Avaloq
  • Creative Live! Mic M3 - profesjonalny mikrofon z mnóstwem nowoczesnych rozwiązań