Yahoo! w Palmach

Jeszcze w br. niektóre bezprzewodowe usługi Yahoo! będą preinstalowane w komputerach przenośnych Palm.

Przedstawiciele Yahoo! podali, że jeszcze w br. niektóre usługi bezprzewodowe oferowane przez Yahoo! będą preinstalowane w komputerach przenośnych Palm. Jest to pierwsza umowa zawarta między Yahoo! a producentem komputerów naręcznych. Konkurując z rywalami: AOL i MSN, Yahoo! stara się, aby usługi firmy dostępne były także dla posiadaczy urządzeń bezprzewodowych.

Yahoo Messenger i Yahoo Mail będą preinstalowane w komputerach Palm III, Palm V i Palm VII. Użytkownicy tego ostatniego będą mogli także pobrać Yahoo Mail z witryn Palma bądź Yahoo! Palm VII ma wbudowany bezprzewodowy modem, użytkownicy modeli III i V będą musieli go dokupić. Możliwa będzie także edycja poczty elektronicznej w trybie offline przy użyciu Palm HotSync.

Yahoo! ma nadzieję wprowadzić niebawem na rynek wersję Yahoo Messenger, przeznaczoną dla telefonów komórkowych, mimo że - jak przyznał Mohan Vishwanath, wiceprezes odpowiedzialny za Yahoo Everywhere - dostarczanie danych do telefonów jest znacznie trudniejsze niż firmie się początkowo wydawało. Yahoo! nie podaje, jak wielu użytkowników urządzeń bezprzewodowych korzysta z usług firmy, jednakże Vishwanath twierdzi, że zainteresowanie programem Yahoo Everywhere w I kwartale działalności przekroczyło prognozy na cały rok.