Yahoo! zamyka Delicious, AltaVistę i kilka innych

W sieci pojawiły się informacje o planach zamknięcia przez Yahoo! kilku serwisów. Niektóre natomiast, mają zostać połączone. Wśród serwisów przeznaczonych do zamknięcia jest Delicious, pionier w dziedzinie społecznościowego gromadzenie linków.

Częścią usprawnień naszej organizacji jest odcinanie inwestycji działających poniżej oczekiwań lub niezgodnie ze strategią firmy w celu położenia większego nacisku na nasze mocne strony i znalezienie innowacji w przyszłym roku i kolejnych latach - napisał rzecznik prasowy Yahoo! w e-mailu.

Zgodnie z informacją, która w czwartek pojawiła się na Twitterze, serwisy przeznaczone do zamknięcia to strona z linkami Delicious, narzędzie geolokacyjne Fire Eagle, wyszukiwarka internetowa AltaVista oraz strona dla blogerów MyBlogLog. Zamknięte mają być też Yahoo!Buzz, Yahoo!Picks, Yahoo!Bookmarks i Traffic API.

Zobacz również:

  • Najlepsza darmowa poczta e-mail 2023 - najciekawsze propozycje

W oficjalnej wypowiedzi na ten temat udzielonej przez rzecznika prasowego, Yahoo! potwierdza plany zamknięcia kilku serwisów, ale z nazwy wymienia tylko Yahoo!Buzz oraz Traffic API.

Yahoo! przyznało się do planów, ale nie sprecyzowało, kiedy dokładnie to nastąpi. Podają, że przedstawią konkretne plany we właściwym czasie. Wcześniej w tym tygodniu, Yahoo! potwierdziło zwolnienie 600 pracowników, czyli 4 proc. swojej globalnej siły roboczej.

Yahoo! od lat ma kłopoty finansowe. Firma krytykowana jest za brak własnych innowacyjnych produktów oraz spóźnione próby zarobienia na pomysłach wprowadzanych przez innych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: