Yahoo! zaostrza konkurencję z Google

W odpowiedzi na personalizację wyszukiwarki Google, jego jeden z największych konkurentów, Yahoo!, rozszerza własne usługi w tym zakresie. Druga wersja serwisu My Web umożliwi swoim użytkownikom między innymi dzielenie się swoją indeksacją i odnośnikami a także dodawanie słów kluczowych do znalezionych lub zapisanych w historii wyszukiwania witryn.

Według przedstawicieli Yahoo!, nowa wersja My Web ma pomóc użytkownikom w "socjalizowaniu" się, i ułatwić im wymianę opinii, pokazywanie sobie ciekawych miejsc w internecie czy integrowanie środowisk eksperckich. Korzystając z usługi możliwe jest przeglądanie witryn docenionych przez innych oraz korzystanie z udostępnianych przez nich linków.

My Web 2.0 pomaga także selekcjonować wiadomości spływające do nas z internetu. Yahoo! twierdzi, że skutecznie eliminuje tzw "szum informacyjny", poprzez wykorzystywanie RSS (Really Simple Sindication) oraz własnego kręgu znajomych jako swego rodzaju filtrów. Przedstawiciele firmy zapewniają, że w ogromny sposób wpływa to na jakość informacji jakie znajduje wyszukiwarka.

O propozycjach Google pisaliśmy w artykule Łatwiejsze szukanie z Google

Więcej informacji: My Web 2.0