Yahoo! zyskuje wzrok

Przedstawiciele Yahoo! poinformowali o planach wprowadzenia przekazu wideo do oferowanych przez portal usług Instant Messaging.

Przedstawiciele Yahoo! poinformowali o planach wprowadzenia przekazu wideo do oferowanych przez portal usług Instant Messaging. Gdy plany te zostaną zrealizowane, internauci rozmawiający za pośrednictwem popularnych "czatów" będą mogli oglądać się nawzajem.

Pomysł uzupełniania usług Instant Messaging możliwością przesyłania obrazu nie jest nowy. Przedstawiciele Yahoo! twierdzą jednak, że opracowywane przez nich rozwiązanie będzie zdecydowanie nowatorskie. Użytkownicy programu będą mogli kontrolować obraz, który przesyłają (np. przerwać transmisję wideo nie przerywając czatu), możliwe będzie również określanie, którzy rozmówcy mogą widzieć twarz użytkownika.

Lisa Pollock, odpowiedzialna w Yahoo! za usługi Instant Messaging, ma nadzieję, że uzupełnienia dotychczasowych usług przekazem wideo pomoże firmie w walce o klienta. Usługi Instant Messaging oferują na amerykańskim rynku również firmy Microsoft oraz AOL Time Warner.

Nowa usługa Yahoo! będzie wprowadzana we współpracy z firmą Logitech International, producentem kamer internetowych. Już od początku lipca do wszystkich kamer internetowych Logitech, sprzedawanych w Ameryce Północnej, dodawany będzie program Yahoo Messenger.