Yamada PVD 700

Przenośny odtwarzacz DVD, który lepiej sprawdzi się jako mobilna odmiana urządzenia stacjonarnego.

Przenośny odtwarzacz DVD, który lepiej sprawdzi się jako mobilna odmiana urządzenia stacjonarnego.

Yamada PVD 700

Przenośne odtwarzacze DVD nie są zbyt popularne. W Polsce popyt na tego typu produkty skutecznie ograniczają bajońskie ceny, jakie należy na nie wydać. Na Zachodzie, szczególnie w USA, podróżując samolotem, często możemy zobaczyć osoby oglądające na sprzęcie przenośnym filmy DVD. I tam jednak odtwarzacze przegrywają z notebookami, które obecnie w zdecydowanej większości są wyposażane w czytniki DVD. Yamada postanowiła jednak spróbować szczęścia na rynku polskim i wprowadziła dwa niedrogie, jak na sprzęt tego typu, modele różniące się przekątną ekranu LCD. Opisywany przez nas model to wersja lepsza, mająca panoramiczny ekran o przekątnej 7". Samo urządzenie sprawia przeciętne wrażenie. Chodzi przede wszystkim o słabą jakość wykonania i użytych materiałów. Obudowa z plastiku została pokryta srebrnym lakierem, który bardzo

Yamada PVD 700

Pilot - płaski, przypominający grubszą i nieco większą kartę kredytową. Wygodny w obsłudze.

łatwo porysować i zetrzeć. Przenośne urządzenie narażone na wiele mechanicznych kolizji powinno mieć obudowę z metalu. Wyposażenie Yamady jest za to zdecydowanie bardziej zachęcające - dekodery DD, DTS oraz możliwość odtwarzania plików MP3 i wyświetlania zdjęć JPEG. Znajdziemy także komponenty odpowiadające temu, co można znaleźć w stacjonarnych odtwarzaczach DVD. Podobnie jest także z zestawem wyjść, jednak w tym przypadku zastosowano gniazda typu minijack (do urządzenia dodano kilka odpowiednich przejściówek, m.in. S-Video, kompozyt, cyfrowego wyjścia koncentrycznego). Pomimo niewielkiej szerokości i długości, dołączana od spodu bateria sprawia, że w podróżnej teczce Yamada zajmie sporo miejsca i jest dość ciężka i gruba. Akumulator wytrzymuje jednak dość długo - ok. 3 godz. pracy z włączonym wyświetlaczem lub ponad 4 godz., jeśli odtwarzacz podłączony jest do telewizora.

Jakość obrazu i dźwięku należy rozpatrywać w dwóch wariantach. Zainstalowany w odtwarzaczu ekran LCD generuje obraz bardzo słabej jakości. Nie jest spójny, a przy dynamicznych scenach linie składające się na obraz rozchodzą się, dając nieprzyjemny efekt poziomego poszatkowania ekranu. Kolory są na dobrym poziomie (z wyjątkiem czerni, której brak głębi), natomiast to, co w matrycach LCD jest szczególnie istotne, a więc szerokość kątów widzenia, jest najsłabszą stroną panelu. Natomiast możliwości odtwarzacza inaczej się prezentują, jeśli zostanie podłączony do wyświetlacza zewnętrznego. W takiej sytuacji otrzymujemy obraz o jakości porównywalnej z otrzymywanym w średniej klasy stacjonarnych odtwarzaczach DVD.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 1999 zł

Dystrybutor Umax Polskahttp://www.umax-polska.pl

Wymiary 42 x 4,8 x 25,5 cm

Waga 0,85 kg (bez baterii)

Funkcje zoom, odtwarzanie MP3, JPEG

Złącza kompozyt, S-Video, wyjście cyfrowe elektryczne, stereo RCA

Dlaczego

Jako odtwarzacz DVD podłączany do telewizora sprawdzi się dobrze. Słaby ekran LCD obniża wartość urządzenia jako przenośnego DVD.