Yamaha DRX-2

Yamaha zamknęła w zgrabnej obudowie cyfrowid DVD bazujący na doświadczeniach i komponentach Philipsa.

Yamaha zamknęła w zgrabnej obudowie cyfrowid DVD bazujący na doświadczeniach i komponentach Philipsa.

Yamaha DRX-2

Wypalarka DVD to urządzenie skomplikowane. Trzeba pamiętać o dopracowaniu sposobu obsługi trybów nagrywania, ułatwić użytkownikowi późniejszą obróbkę materiału, a także dopracować algorytmy kompresji obrazu. Yamaha skorzystała z doświadczeń pioniera w tej dziedzinie - Philipsa. Zewnętrznie z tą marką urządzenie nie ma nic wspólnego. Stylistyka jest bardzo udana. Cyfrowid zamknięto w kanciastej, modnej obudowie w kolorze tytanowym. Przedni panel jest skromny, zawiera jedynie siedem nierzucających się w oczy przycisków uruchamiających podstawowe funkcje. Pod odchylaną klapką ukryto tradycyjnie obecne w urządzeniach tego typu, podręczne wejścia wideo (S-Video, kompozyt), audio i cyfrowe DV. To istotna informacja, bo w wielu rekorderach DVD brakuje tego wydawałoby się naturalnego elementu wyposażenia. To, że w środku jest Philips, widzimy od razu gdy uruchomimy menu. Oprócz logo Yamahy wszystko jest tak jak w wypalarkach holenderskiego producenta. Yamaha nagrywa materiał wideo na krążkach DVD+R/+RW. Dostępnych jest kilka trybów jakości obrazu i dźwięku. Maksymalnie na płycie można nagrać 6 godz. materiału.

Yamaha DRX-2

Pilot - dość skomplikowany układ klawiszy. Wymaga przyzwyczajenia, po pewnym czasie obsługa staje się całkiem łatwa i przyjemna.

Wygoda obsługi skomplikowanego, jeśli chodzi o liczbę opcji, menu stoi na wysokim poziomie. Ustawienie parametrów nagrywania i początkowa kalibracja tunera telewizyjnego są bardzo proste. Na początku użytkownik staje przed zadaniem konfiguracji tunera telewizyjnego i ustawienia podstawowych parametrów wyjść audio-wideo. Dane o stacjach telewizyjnych można pobrać z telewizora, o ile ten ma magistralę CinemaLink. Stacje telewizyjne można wyszukać automatycznie. Jeśli znalezione kanały są wyposażone w telegazetę, to automatycznie zostaną nadane im także nazwy. Te można zmienić ręcznie, posortować je wg własnych upodobań, a nawet pobrać ich spis z tunera satelitarnego. Każda płyta DVD+R/+RW, która zostanie nagrana, automatycznie otrzymuje przydatne menu ekranowe pozwalające na łatwą nawigację po jej zawartości. Menu jest na krążku na stałe, tak więc działa także w odtwarzaczach DVD. Jakość zapisanego materiału wideo jest bardzo dobra, przy trybach pozwalających na nagranie na płycie do 2,5 godz. filmu. Przy dłuższych nagraniach widać już coraz większe objawy kompresji. Nawet przy 6-godz. zapisie obraz ma akceptowalną, dobrą jakość. Do archiwizacji cennych nagrań tryb EP się nie nadaje, jednak przegapiony odcinek ulubionego serialu można w nim nagrać bez wahania.

Informacje

Typ nagrywarka DVD

Cena 3019 zł

Dystrybutor Audio Klan,http://www.audioklan.com.pl

Wymiary 43,5 x 8,2 x 34,7 cm

Waga 4 kg

Obsługiwane formaty

Odczyt: CD-Audio, CD-R/CD-RW, DVD-Video, DVD-R/RW, DVD+R/RW, SVCD

Zapis: DVD+R/RW

Funkcje regulacja głębi czerni, symulacja dźwięku przestrzennego, edycja nagranego materiału wideo, blokada rodzicielska, pobieranie kanałów TV z tunera satelitarnego, ShowView, 6 trybów jakości nagrań, MP3

Złącza 2 x S-Video, 2 x Euroscart (oba z RGB), 2 x kompozyt, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne), 2 x RCA, DV

Dlaczego

Ciekawa stylistyka, sprawdzona mechanika i dopracowana funkcjonalność. Tylko cena za wysoka.